×

IKEA docenia swoich pracowników. Na świąteczny prezent przygotowała wyjątkowe premie

Mówi się, że praca, w której spędzamy większą część swojego dnia, powinna sprawiać nam przyjemność. Oczywiście jest to ważne, lecz dodatkowym aspektem pracy idealnej jest fakt bycia docenianym. Bo przecież kto nie lubi słyszeć pochlebnych słów lub otrzymywać nagrody za dobrze wykonane zadanie?

Jedna z najbardziej znanych sieci zajmujących się produkcją mebli oraz artykułów dekoracyjnych w tym roku przyszykowała wyjątkowy prezent dla swoich pracowników

Mowa tutaj o szwedzkim sklepie IKEA, założonym w 1943 roku przez Ingvara Hamprada. 90-letni biznesmen jest znany z bardzo oszczędnego sposobu życia, mimo tego że należy do czołówki najbogatszych ludzi na świecie. Od kilku lat wiadomo, że ten multimiliarder chce, aby pracownicy jego sklepów byli zadowoleni. W tym roku przygotował dla nich wyjątkowy świąteczny prezent.

Kwota którą przygotowała IKEA to pół miliarda złotych

Od 2013 roku istnieje program lojalnościowy „Tack” („Dziękujemy”), który zwraca uwagę na to jak ważne jest zadowolenie każdego z pracowników. Premię przewidziane są dla wszystkich tych, którzy z firmą związani są od 5 lat i pracują na cały etat. Nie ma znaczenia czy ktoś jest zatrudniony jako kasjerka czy menadżer -wszyscy spełniający wspomniane dwa warunki otrzymają premię w wysokości 13 000 koron (ok. 5 500 zł). Ci, którzy pracują na pół etatu otrzymają kwotę zgodną z ilością przepracowanych godzin.

Na razie nie wiadomo jak będą wyglądały premie w polskich sklepach sieci IKEA, jednak świąteczny prezent przygotowany dla skandynawskich pracowników napawa optymizmem. Kto z Was chciałby dostać taką premię?

Może Cię zainteresować

zamknij