×

Izrael: IKEA na 3 dni otworzyła punkty szczepień dla chętnych klientów

AKTUALIZACJA: Artykuł opublikowany na naszej stronie zawierał błędy i dezinformację. Przepraszamy naszych czytelników za brak potwierdzonych informacji w naszym materiale.

To nie prawda, że klienci niezaszczepieni przeciwko COVID-19 nie mogli dokonywać zakupów w IKEA na terenie Izraela. Poniżej znajduje się sprostowanie, a także więcej informacji na ten temat.

Dobrowolne szczepienia

Na terenie Izraela obowiązuje polityka dobrowolnych szczepień. Do akcji przeprowadzanej przez Ministerstwo Zdrowia i Magen David Adom, dołączyły sklepy IKEA. Akcja szczepień dla chętnych klientów trwała od 21 do 23 lutego 2021 w sklepach w Tel Awiwie, Esztaolu, Beer Szewie, Riszon le-Cijjon i Hajfie.

Warto zwrócić uwagę, że zakupy w sklepie mieli możliwość zrobić wszyscy, niezależnie od tego, czy są zaszczepieni, czy też nie.

Szczepienia w Izraelu nie są przymusowe

Opublikowany przez nas artykuł, mógł wprowadzić czytelnika w błąd, ponieważ z jego treści wynikało, że szczepienia w Izraelu są obowiązkowe.

Tak nie jest!

„Nie ma i nie będzie obowiązku szczepień w państwie Izrael. Ten kto się nie zaszczepi, ma do tego takie prawo. Nie będzie też sankcji wobec osoby, która się nie zaszczepi. Musimy zrozumieć, że to wielki przywilej, że wszyscy jesteśmy szczepieni” – brzmi informacja ze strony WWW izraelskiego rządu (tłum. AFP Sprawdzam)

IKEA nie szczepi swoich klientów w Polsce!

Tytuł naszego artykułu mógł wprowadzić w błąd czytelników z Polski. Informacja dotycząca szczepień, dotyczyła tylko sklepów sieci w Izraelu.

„W nawiązaniu do publikacji medialnych na temat szczepień na COVID-19 w sklepach IKEA w Izraelu informujemy, że sprawa ta dotyczy wyłącznie tego kraju.

Chcielibyśmy przypomnieć, że w Polsce szczepienia na koronawirusa aktualnie realizowane są wyłącznie za pośrednictwem rządowego Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, finansowanego z budżetu państwa. Oznacza to, że podmioty komercyjne, takie jak IKEA, nie mają dostępu do szczepionek.

Jednocześnie chcemy zaznaczyć, że pracownicy naszych sklepów są na tzw. pierwszej linii frontu i mają bezpośredni kontakt z klientami każdego dnia. Ich zdrowie oraz bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego jako IKEA byliśmy jedną z sieci handlowych, które apelowały do rządu o pilne objęcie pracowników handlu dobrowolnymi szczepieniami na COVID-19” – takiego wyjaśnienia udzieliła serwisowi medonet.pl, Liderka ds. Komunikacji Zewnętrznej, pani Aneta Gil.

Ponad to, w Polsce szczepienia na COVID-19 są realizowane wyłącznie za pośrednictwem rządowego Narodowego Programu Szczepień

Akcja jest finansowana z budżetu Państwa Polskiego.

Fotografie: Zdj. ilustrujące (miniatura wpisu), commons.wikimedia.org, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij