×

IKEA wycofuje popularne miski i kubki z oferty. Są niebezpieczne dla zdrowia!

Ikea wycofuje produkty dla dzieci, które chętnie były kupowane przez rodziców. W oświadczeniu firmy poinformowano, że istnieje możliwość oparzenia. Lepiej sprawdź, czy nie masz ich w domu!

Ikea wycofuje produkty dla dzieci

Na stronie internetowej sklepu IKEA pojawiło się oficjalne oświadczenie firmy dotyczące wycofanie ze sprzedaży niebezpiecznych produktów. Komunikat dotyczy talerzy, misek, a także kubków HEROISK i TALRIKA. Podjęto natychmiastowe działania ze względu na występujące ryzyko pęknięcia naczyń, skutkujących nawet poparzeniem.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu:

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem dla IKEA, dlatego podejmujemy środki ostrożności i wycofujemy z rynku miski, talerze i kubki z serii HEROISK i TALRIKA, ponieważ mogą pęknąć i spowodować oparzenia wywołane kontaktem z ich gorącą zawartością. Wszystkie nasze produkty przechodzą testy i są zgodne z obowiązującymi normami oraz przepisami prawa. Pomimo to dotarły do nas informacje o przypadkach ich pęknięcia.

IKEA wycofuje produkty dla dzieci
IKEA.com

Można zwrócić zakupiony produkt

Miski, talerze i kubki z serii HEROISK i TALRIKA rekomendowane były dla dzieci powyżej 18. miesiąca życia. Wykonano je z odnawialnego tworzywa sztucznego. Kubek z serii HEROISK kosztował 19,99 zł, a talerz z trzema przegródkami 24,99 zł.

Sieć IKEA poinformowała, że jeżeli ktoś zakupił wyżej wspomniane produkty, może je zwrócić nawet bez okazania dowodu zakupu (paragonu):

Produkty z serii HEROISK i TALRIKA można oddać w każdym sklepie IKEA, gdzie zostanie dokonany pełen zwrot kosztów zakupu. Dowód zakupu (paragon) nie jest potrzebny.

W komunikacie podano również, iż w celu uzyskania dokładniejszych informacji, należy skontaktować się z przedstawicielem firmy pod bezpłatnym numerem telefonu 22 275 05 00.

IKEA przeprasza za wszelkie niedogodności, jakie zaistniała sytuacja może spowodować.

– napisano w komunikacie.

Czy posiadasz w domu któryś z wyżej wymienionych produktów?

IKEA wycofuje produkty dla dzieci
Twitter
Źródła: www.ikea.com, www.wirtualnemedia.pl, zdrowie.radiozet.pl
Fotografie: Ikea, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij