×

Praktykant okradł kuriera! Firma kurierska nie wie, kogo zatrudniła

Jak z przyuczającego się do wykonywania zawodu pracownika, stać się poszukiwanym przez policję złodziejem? Okazuje się, że to bardzo prosta droga. W Piasecznie praktykant okradł kuriera! Teraz niedopełnienie formalności odbije się pracodawcy czkawką. Policja nie może znaleźć ani złodzieja, ani furgonetki pełnej niedostarczonych jeszcze paczek.

Praktykant okradł kuriera!

Niecodzienna kradzież w Piasecznie być może stanie się przestrogą dla właścicieli innych firm.

Ten mężczyzna przyuczał się do zawodu kuriera. A przynajmniej tak wszyscy sądzili… Zatrudniając się w firmie, prawdopodobnie chciał tak naprawdę zrealizować swój chytry plan. A może przyszedł mu do głowy dopiero wtedy, gdy nikt nawet nie zapytał go o dane personalne?

Na początku praktykant miał uczestniczyć w rozwożeniu paczek, towarzysząc jedynie kierowcy. Jednak kurs skończył się zaskakująco szybko i to nie dlatego, że uczeń był wyjątkowo zdolny. Raczej zdolny do… wszystkiego.

Drugiego dnia pracy, w centrum Piaseczna, mężczyzna ukradł dostawczego citroena wraz z towarem.

Gdy kierowca zatrzymał się i wysiadł, by przekazać jedną z paczek, na jego miejsce wskoczył praktykant i natychmiast odjechał furgonetką wypełnioną paczkami

— przekazał Jarosław Sawicki z komendy powiatowej.

Gdyby pracodawca dopełnił formalności…

Ten mężczyzna pracował drugi dzień, ale firma, która go zatrudniła, nie zna jego danych personalnych. To zaskakujące tym bardziej, że chodzi o jedną z ogólnopolskich firm kurierskich. Jeśli ktoś z podwarszawskiego Piaseczna nadal bezskutecznie oczekuje na swoją paczkę, ten boleśnie się przekona, o jaką firmę konkretnie chodzi.

Praktykant przepadł razem z furgonetką i paczkami. Sprawą kradzieży zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego, ale odnalezienie mężczyzny nie będzie takie proste. Nikt w firmie nie wie, kogo tak naprawdę zatrudniono.

Najwyraźniej nie dopełniono formalności związanych z zatrudnieniem nowego pracownika. Teraz policjanci apelują o przestrzeganie obowiązków związanych z Kodeksem pracy. Gdy pracodawcy je lekceważą, jak w tym przypadku, może się to ośmielić potencjalnego złodzieja.

W kwietniu tego roku w Bydgoszczy policja poszukiwała złodzieja, który ukradł kurierowi cztery przesyłki. Mężczyzna uciekał z łupem… miejskim autobusem linii 69.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować