×

Pradziadek zabił niemowlę. Powiedział wnuczce, że może mieć nowe dziecko

Pradziadek zabił niemowlę, będąc pod wpływem alkoholu. To, co powiedział swojej wnuczce po śmierci jej 2-miesięcznego dziecka nie mieści się w głowie. Kara jaką wymierzył mu sąd jest szokująco łagodna.

Pradziadek zabił niemowlę

Sąd wydał wyrok w sprawie 76-letniego mężczyzny, który w marcu zeszłego roku upadł na 2-miesięczne dziecko swojej wnuczki doprowadzając do jego śmierci. Okoliczności zdarzenia są wstrząsające. Okazuje się, że 26-letnia kobieta w towarzystwie dwójki swoich dzieci przyjechała w odwiedziny do dziadków mieszkających w Hanowerze (Niemcy).

Jej 76-letni dziadek Wolfgant T. był tak pijany, że nie był w stanie kontrolować własnych ruchów. W pewnej chwili potknął się i upadł na 2-miesięcznego prawnuka o imieniu Malik. Pijany mężczyzna przygniótł go całym swoim ciałem. Niemowlę od razu zostało przewiezione do szpitala, gdzie okazało się, że doznało poważnych obrażeń głowy. Pomimo pomocy lekarskiej, tego samego wieczoru chłopiec zmarł.

Sprawca był obecny w szpitalu w momencie śmierci dziecka. Miał wówczas powiedzieć swojej wnuczce, żeby się nie martwiła, ponieważ ma jeszcze czas, aby urodzić kolejne dziecko.

Możesz mieć nowe dzieci. Nie jest tak źle.

Łagodny wyrok

Ogromnym zaskoczeniem jest bardzo niska kara, jaką wymierzył mężczyźnie Sąd w Hanowerze. Sprawcę skazano bowiem na 7 miesięcy więzienia w zawieszeniu i 500 euro grzywny. Zalecono także, aby 76-latek rozpoczął terapię odwykową.

Niemiecka gazeta „Bild” podaje, że sprawca odpowiedzialny za nieumyślne spowodowanie śmierci niemowlęcia wyraził żal z powodu zaistniałej sytuacji.

Podczas procesu mężczyzna wyraził żal z powodu tego, co się stało. Zapłacił za pogrzeb chłopca i od tamtej pory nie tknął alkoholu.

Prawnik pradziadka zmarłego Malika twierdzi, że 76-latek nie może pogodzić się z tym, co się stało.

Bierze pełną odpowiedzialność za to, co się stało. Jest załamany, wolałby umrzeć sam, zamiast dziecka.

Wnuczka oskarżonego wyznała, że nie może wybaczyć pradziadkowi tego, co się stało. Nie chce jednak, aby ten trafił za kratki.

Nie mogę mu tego wybaczyć, odebrał mi moje dziecko.

W ostatnim czasie sporo słyszy się o zabójstwach dzieci. Kilka dni temu zapadł wyrok w sprawie wyrodnej matki, która z zimną krwią zadźgała syna w ramach zemsty.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.o2.pl, wtv.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować