×

Kolejna obietnica Andrzeja Dudy. Tyczy się prawie każdej osoby pracującej

Praca zdalna również po epidemii? „To dobre i elastyczne rozwiązanie, jeśli jest zgodne z interesem pracownika i pracodawcy” – mówił Andrzej Duda na wiecu wyborczym we Wrocławiu. Prezydent obiecuje zmiany w Kodeksie pracy.

Walka na obietnice

Kandydaci na prezydenta RP prześcigają się w obietnicach przedwyborczych. Przed II turą wyborów, rywalizacja robi się jeszcze bardziej zacięta. Nie brak ostrych posunięć i nieczystych zagrań, co pokazuje nagłośnienie informacji, z której wynika, że Andrzej Duda ułaskawił pedofila.

Na szczęście kandydaci nie walczą na miecze, ale za to dzielnie walczą na obietnice. Kto da więcej?

W sobotę prezydent Andrzej Duda powiedział, że w polskiej konstytucji powinien znaleźć się zapis że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. Duda zapowiedział podpisanie odpowiedniego dokumentu.

W ferworze kampanii wyborczej, wezwany do tablicy Rafał Trzaskowski również zadeklarował, że jest przeciwko adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że adopcja jako przywilej równości to jeden z postulatów „Parady Równości”, nad którą Trzaskowski objął patronat honorowy jako prezydent Warszawy (po raz pierwszy w historii).

Jednymi z ulubionych obietnic kandydatów są jednak te, które można łatwo policzyć. Nowe świadczenia, np. 400 plus dla strażaków, zwolnienie od podatku, wyższe emerytury, 2 tys. euro wypłaty – politycy roztaczają przed nami piękne wizje, Polski mlekiem i miodem płynącej. A przed nami jeszcze prawie tydzień na nowe obietnice!

Praca zdalna również po epidemii?

Wiecie państwo, że jestem stabilny i w poglądach, i w miłości

– takimi słowami prezydent Duda rozpoczął spotkanie z wyborcami we Wrocławiu. Padły kolejne obietnice. Tym razem prezydent Duda zapowiedział zmiany w Kodeksie pracy.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wielu z nas zmieniło dom w prywatne biuro. Podczas spotkania ze zwolennikami we Wrocławiu, prezydent Duda zapowiedział, że chciałby utrzymania przepisów dotyczących pracy zdalnej, a także szczególnej ochrony kobiet w ciąży.

Podczas pandemii koronawirusa bardzo wielu ludzi pracowało zdalnie i wielu pracowników, i przedsiębiorców, jest z tego zadowolonych. Chcę, żeby obecne przepisy umożliwiające pracę zdalną zostały utrzymane w Kodeksie pracy. Żebyśmy mogli tak dalej pracować, bo to jest odbiurokratyzowane i elastyczne

– zaznaczył.

Praca zdalna miałaby się oczywiście odbywać za zgodą zarówno pracodawcy, jak i pracownika.

Taki przepis może pomóc kobietom w ciąży, komuś, kto ma kontuzję uniemożliwiającą chodzenie do pracy; oraz osobom, które sprawują opiekę na dziećmi. Może dziecko zachoruje, a praca zdalna pozwoli na to, żeby nie brać zwolnienia, i pozostać z dzieckiem

– powiedział Duda.

Prezydent zapowiedział, że jeśli wygra wybory, można spodziewać się jego propozycji legislacyjnej w tej sprawie.

Fotografie: Twitter, twitter.com

Może Cię zainteresować