×

Kompromitująca wpadka polityka. Pojawił się na posiedzeniu całkowicie nagi

Kompromitująca wpadka polityka nie mogła przejść bez echa w Internecie. Mężczyzna zapomniał sprawdzić, czy aby na pewno kamera w jego komputerze jest wyłączona. Jak gdyby nigdy nic, wystąpił nago przed swoimi kolegami z pracy. Przeprosił za swoje zachowanie, ale nic nie jest w stanie wymazać tego widoku z pamięci pozostałych polityków i… internautów.

Uroki pracy zdalnej

Epidemia koronawirusa wymusiła na niemal wszystkich zmianę trybu pracy. Przeważająca większość ludzi opuściła biura i wykonuje swoje obowiązki z domowego zacisza. Nie wszyscy odnajdują się w nowej rzeczywistości. Zdarza się, że pracując w czterech ścianach, ludzie mają problem z rozgraniczeniem życia osobistego od zawodowego. Co więcej, dla niektórych przebywanie w domu jest źródłem rozproszenia i bardzo negatywnie oddziałuje na ich pracę. Niekiedy swobodna atmosfera ogniska domowego sprawia, że ludzie zapominają o tym, że są w pracy. Wówczas bardzo łatwo jest o wpadkę.

Prawdopodobnie któryś z wymienionych mechanizmów zadziałał w przypadku 46-letniego polityka, który ku uciesze swoich współpracowników nago paradował przed ekranem komputera. William Amos, kanadyjski poseł Partii Liberalnej zaliczył straszliwą wpadkę w trakcie wirtualnego posiedzenia Izby Gmin. W środę, 14 kwietnia mężczyzna uczestniczył w zdalnym posiedzeniu. Niespodziewanie na ekranach jego kolegów z pracy pojawił się szokujący widok.

Amos stał pomiędzy flagami Kanady i Quebecu całkowicie nagi. Jedynym elementem, który delikatnie zasłaniał najbardziej intymne obszary jego ciała był telefon komórkowy. Na szczęście mężczyzna szybko zorientował się, że kamera w jego laptopie jest włączona. Natychmiast ubrał się i dołączył do reszty pracujących.

Kompromitująca wpadka polityka

Poseł Partii Liberalnej bardzo zawstydził się z powodu swojego zachowania i postanowił oficjalnie przeprosić. Na swoim profilu na Twitterze opublikował wpis, w którym wyjaśnił, że nie był świadomy, że kamera działa. Jego negliż wynikał z faktu, że chwilę wcześniej wrócił do domu z ćwiczeń na świeżym powietrzu. Zamierzał od razu przebrać się w strój służbowy, ale w roztargnieniu dopiero po chwili dostrzegł, że kamera jest już włączona. Obiecał, że podobna sytuacja już więcej się nie powtórzy.

Popełniłem dzisiaj naprawdę niefortunny błąd i oczywiście jestem tym zawstydzony. Moja kamera została przypadkowo włączona, gdy po powrocie z joggingu przebierałem się w strój służbowy.

Posłanka Claude De Bellefeuille w złośliwy sposób stwierdziła, że poseł jest w świetnej formie fizycznej. Z kolei partyjny kolega Mark Holland zauważył, że pracując z domu niekiedy trudno jest uniknąć mniejszych lub większych wpadek.

To ostrzeżenie dla nas wszystkich. Powinniśmy zawsze pamiętać, że kamera może być włączona i być bardzo ostrożnym, gdy jesteśmy nieodpowiednio ubrani.

Wpadki się zdarzają

Pod koniec zeszłego roku intymną wpadkę zaliczył Lech Wałęsa. Legenda „Solidarności” zamieściła w sieci zdjęcie, na którym było widać więcej, niż powinno.

Warto przypomnieć, że w październiku 2020 redakcja tygodnika „New Yorker” zawiesiła znanego dziennikarza Jeffreya Toobina, ponieważ ten masturbował się podczas konferencji online. Dziennikarz również nie wiedział, że kamera w jego komputerze wcale nie jest wyłączona.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować