×

Niebywała wpadka w „Milionerach”. „Która odpowiedź jest prawidłowa? Żadna”

Niespotykana wpadka w „Milionerach”, a może raczej gigantyczna pomyłka? Okazuje się, że w emitowanym od lat programie, który śledzi miliony Polaków, zadano… pytanie z błędem! Jak potoczyły się losy uczestnika programu, któremu przyszło na nie odpowiedzieć?

Wpadka w Milionerach

595. odcinek „Milionerów” zapisze się w historii programu grubymi literami. Powodem nie jest jednak główna wygrana a wpadka, jaką zaliczyli producenci. W tym odcinku o główną wygraną walczył pan Marek, nauczyciel języka angielskiego z Częstochowy. Na drodze do wygranej pojawiło pytanie, które, jak się okazuje, zostało źle skonstruowane.

„Milionerzy” / TVN

„Milionerzy” / TVN

Pytanie brzmiało:

W jakiej dyscyplinie sportowej Halina Konopacka zdobyła dla Polski pierwszy w historii złoty medal olimpijski?

A) w rzucie dyskiem
B) w karate
C) w surfingu
D) w tenisie stołowym

Pan Marek wybrał odpowiedź A. Prowadzący Hubert Urbański uznał ją za prawidłową, dzięki czemu gra toczyła się dalej. Pozostaje jednak pytanie, czy aby na pewno odpowiedź A jest w kontekście pytania prawidłowa? Niekoniecznie, gdyż nie wszystkie podane warianty odpowiedzi to dyscypliny. Otóż rzut dyskiem jest konkurencją lekkoatletyczną. Uwagę na błąd zwrócił dziennikarz Radosław Nawrot, który zajmuje się sportem od 30 lat.

Która odpowiedź jest prawidłowa? Żadna. Rzut dyskiem to nie dyscyplina

– napisał na Twitterze ekspert.

Źródła: www.plotek.pl, "Milionerzy" / TVN
Fotografie: "Milionerzy" / TVN (miniatura wpisu), "Milionerzy" / TVN

Może Cię zainteresować