×

Powrót do handlu w niedzielę? Rafał Trzaskowski odpowiada

Będzie powrót do handlu w niedzielę? Monika Olejnik zapytała o to kandydata na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego, podczas specjalnej edycji programu „Kropka nad i”. Odbył się on w formule stylizowanej na debatę. W programie poruszono kilka istotnych kwestii.

„Pan prezydent stchórzył”

„Kabaret TVN” – głosi nagłówek wpolityce.pl, odnoszący się do programu „Kropka nad i”.

Trwa walka nie tylko pomiędzy Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim, ale i popierającymi ich mediami. W ostatnich dniach głośno było o debacie przed II turą wyborów prezydenckich, ale kandydaci nie mogli dojść do porozumienia na temat tego, jakie media powinny tę debatę realizować.

W rezultacie Monika Olejnik zaprosiła do TVN 24 kandydata KO Rafała Trzaskowskiego, żeby odpowiedział na pytania zadawane przez dziennikarkę i internautów. Nie obyło się bez złośliwości w stosunku do kontrkandydata.

Bardzo żałuję, że nie ma z nami pana prezydenta Andrzeja Dudy. Umawialiśmy się na debatę. Pan prezydent nie chce podjąć tej debaty na zasadach, które byłyby otwarte, gdzie nie zna pytań. Przez cały czas tylko godzi się na ustawki. Nie godzi się na to, żeby można było wymienić prawdziwe myśli, można mu było zadawać otwarte pytania. Niestety, pan prezydent stchórzył

– stwierdził Trzaskowski.

Powrót do handlu w niedzielę
Twitter

Będzie powrót do handlu w niedzielę?

Jedno z pytań do Rafała Trzaskowskiego dotyczyło zniesienia zakazu handlu w niedzielę.

O powrót do niedziel handlowych jakiś czas temu apelowali przedsiębiorcy i galerie handlowe. Przypomnijmy – rząd zgodził się jedynie na pewne ustępstwa w tej kwestii, jak np. możliwość rozładowania towaru w niedzielę.

Powrót do handlu w niedzielę
Twitter

Rafał Trzaskowski co prawda udzielił odpowiedzi na pytanie odnośnie handlu w niedzielę, ale była ona mocno wymijająca i niejednoznaczna.

Trzeba o tym dyskutować. Zbliża się niestety bardzo trudny czas dla gospodarki i trzeba ją pobudzać. Taka rozmowa musi toczyć się w konsultacjach, między innymi ze związkami zawodowymi. Jestem gotowy do takiej rozmowy

– stwierdził Rafał Trzaskowski.

Kandydat KO podkreślił również, że każdy pracownik powinien mieć prawo do dwóch wolnych niedziel w miesiącu.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij