×

Biedronka otwarta w niedziele? Sieć sklepów ma nowy sposób na obejście zakazu

Biedronka otwarta w niedziele? Jedna z najpopularniejszych sieci sklepów w Polsce może obejść zaostrzony zakaz handlu. Gazeta.pl ma nieoficjalne informacje, z których wynika, że jeszcze w sierpniu Biedronka może stać się np. czytelnią książek.

Zakaz handlu w niedziele zaostrzony

Do niedawna wiele sklepów omijało zakaz handlu w niedziele, podpisując porozumienia z firmami kurierskimi czy Pocztą Polską. Wystarczyło, że dana placówka przyjmowała i wydawała przesyłki pocztowe.

Jednak polski rząd zadbał o to, by od reguły nie było zbyt wielu wyjątków. Ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni zaostrzono! Aktualnie nie wystarczy już wydawanie paczek. Nowe przepisy określają progi dochodowe, które muszą być osiągane z tego typu działalności.

Jeśli zyski sklepu z umów z pocztą czy firmami kurierskimi nie mają charakteru przeważającego, to dana placówka ma problem. Ale niektóre sieci handlowe tak szybko się nie poddają. Przykładem może być Biedronka.

Biedronka otwarta w niedziele
Imgur

Biedronka otwarta w niedziele?

Zaostrzony w lutym zakaz handlu w niedziele i święta jest uciążliwy dla sieci handlowych. W wielu przypadkach nie pomogły nawet umowy z firmami kurierskimi. Pojawiły się jednak doniesienia, że wybrane placówki Biedronki będą otwarte we wszystkie niedziele sierpnia. Nieoficjalne informacje podał portal Gazeta.pl. Wynika z nich, że sklepy te mogą zamienić się w czytelnię książek albo placówki medyczne, a „wytyczne w tej sprawie miały wpłynąć do jednego z regionalnych kierowników sieci”.

Klienci Biedronki być może już się cieszą, ale pracownicy sklepu są zaniepokojeni. Jak przyznał jeden z nich w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim”:

Wcześniej, w lipcu, był temat przekształcenia Biedronek w placówki medyczne. Śmialiśmy się wtedy, że jedna koleżanka będzie siedzieć w recepcji, a inna zastrzyki na regałach dawać. Ale teraz to już nie jest śmieszne. To absurdalne. Kpiny z prawa.

W dodatku taka zmiana wiązałaby się z pracą w każdą niedzielę, bez dodatkowych pieniędzy. Po prostu za pracującą niedzielę pracownik miałby odebrać sobie dzień wolny w innym terminie. A tego kasjerzy nie chcą.

Biedronka otwarta w niedziele
Pixabay

Wybrane placówki Biedronki staną się czytelniami lub placówkami medycznymi?

Głos w sprawie powyższych, nieoficjalnych doniesień serwisu Gazeta.pl zabrali przedstawiciele związków zawodowych działających w ramach sieci.

Sygnały płyną z całej Polski. […] Z tego, co mówią ludzie, to nie tylko będą czytelnie. W niektórych sklepach są montowane urządzenia, za pomocą których będzie się można rejestrować do lekarzy specjalistów

– powiedziała w rozmowie z portalem Gabriela Kaim, zastępca przewodniczącego NSZZ Solidarność w Jeronimo Martins Polska SA.

Gazeta.pl zwróciła się do biura prasowego spółki zarządzającej siecią sklepów Biedronka z prośbą o potwierdzenie medialnych doniesień związanych z przekształceniem wybranych sklepów w czytelnie i/lub placówki medyczne. Póki co portal nie otrzymał żadnej odpowiedzi.

Źródła: next.gazeta.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Imgur

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij