×

Powodzie w Niemczech zebrały śmiertelne żniwo. Duże zniszczenia, trwa ewakuacja

Tragiczne zdarzenia w Europie Zachodniej. Powodzie w Niemczech doprowadziły do śmierci dziesiątek osób, prawie półtora tysiąca ludzi uznano za zaginionych.

Powodzie w Niemczech

14 lipca 2021 roku przez Niemcy przeszła gwałtowne burze i opady. Było ich tak wiele, że doprowadziły do ogromnych powodzi. Obecnie służby poinformowały o śmierci co najmniej 103 osób, w tym dwóch strażaków, którzy zginęli w trakcie akcji ratunkowej. Wiele osób zginęło także w zalanych piwnicach, gdzie próbowały schronić się przed żywiołem.

Obecnie ponad 200 tys. osób nie ma dostępu do energii elektrycznej. Największe zniszczenia zanotowano na terenie dwóch niemieckich landach – Nadrenii Północnej-Westfalii oraz Nadrenii-Palatynacie.

Do działania zmobilizowano jednostki wojskowe m.in. ze specjalistycznym sprzętem do działań na terenie zalewowym. Żołnierze pomagają w dotarciu do poszkodowanych oraz umożliwiają transport z pomocą swoich amfibii.

W Belgii oraz Holandii podobna sytuacja

Niestety pogoda nie była łaskawa także dla Belgii. Obecnie służby potwierdziły śmierć co najmniej 23 osoby, dziesiątki wciąż są zaginione. Tysiące osób musiało opuścić swoje domy, zaś straty materialne są liczone w milionach euro.

Ciężka sytuacja panuje również w Holandii. Prowincja Limburgia jest najbardziej poszkodowana. Tam woda dosłownie porywa samochody z ulic miasta.

Obecnie wszelkie służby robią wszystko, aby powstrzymać powodzie w Niemczech, Holandii oraz Belgii.

Źródła: www.facebook.com, wiadomosci.poinformowani.pl

Może Cię zainteresować

zamknij