×

Poważny wypadek 7-latki na sankach. Wcześniej w tym miejscu zginął 12-latek

Poważny wypadek 7-latki na sankach. Dziewczynka z ogromną prędkością uderzyła w latarnię. Zaledwie dzień wcześniej w tym samym miejscu zginął 12-letni chłopiec. Kto odpowiada za te nieszczęścia?

Śnieżne szaleństwo

W całej Polsce nareszcie nadeszła długo wyczekiwana zima. Dzieci zmęczone ciągłym przebywaniem w domu oraz edukacją zdalną, w towarzystwie rodziców ruszyły na zewnątrz, aby delektować się śniegiem. W parkach oraz na osiedlowych podwórkach zaroiło się od spragnionych zabawy ludzi.

Niestety pod wpływem ekscytacji nową sytuacją, wiele osób zapomniało o bezpieczeństwie. Bardzo często nie zważając na sąsiedztwo ulicy lub elementów architektonicznych, ludzie i tak wsiadają na sanki czy „jabłuszka”. Podobnie było w przypadku 7-letniej dziewczynki, która pomimo czyhających wokół zagrożeń, szalała na warszawskiej Górce Szczęśliwickiej.

Poważny wypadek 7-latki na sankach

Wczoraj na Górce Szczęśliwieckiej miały miejsce przerażające wydarzenia. Niespodziewanie, zjeżdżająca na sankach 7-latka z impetem uderzyła w latarnię. Siła kolizji była tak duża, że sanki niemal całkowicie uległy zniszczeniu. Poszkodowana była przytomna, jednak doskwierały jej bóle ciała. Dziecko trafiło do szpitala. Zaledwie dzień wcześniej, 16 stycznia w tym samym miejscu doszło do innego wypadku. Wówczas śmierć poniósł 12-latek.

Strona Górki Szczęśliwickiej, z której zjeżdżały dzieci nie jest najlepszym miejscem na zimowe szaleństwo. U podnóża wzniesienia znajdują się m.in. betonowy śmietnik, ławka i latarnia. Ze względu na fakt, że górka jest stroma, nawet próbując ominąć te obiekty, sanki są w stanie nabrać dużej szybkości lub gwałtownie zmienić kierunek zjazdu.

Śmierć na sankach

16 stycznia na Górce Szczęśliwickiej doszło do strasznego wypadku. 12-letnie dziecko uderzyło głową w element ławki. Wydział prasowy Komendy Stołecznej Policji potwierdził, że obrażenia były tak poważne, że chłopiec zmarł. Mł. asp. Rafał Rutkowski z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji powiedział:

Po godz. 16 w sobotę otrzymaliśmy zgłoszenie, że do Dziecięcego Szpitala Klinicznego został przewieziony chłopiec w wieku 12 lat. Z ustaleń wynikało, że chłopiec został przewieziony do szpitala z ulicy Włodarzewskiej.

Wygląda na to, że Górka Szczęśliwicka jest bardzo niebezpiecznym miejscem. Być może, konieczne będzie wprowadzenie odpowiednich modernizacji, aby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości.

Możemy tutaj mówić o tzw. Górce Szczęśliwickiej, gdzie niestety w wyniku niefortunnego zjazdu 12-latek uderzył głową w element ławki. Doszło do takich obrażeń, że było konieczne wezwanie pogotowia. Po przewiezieniu do szpitala chłopiec zmarł.

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur, Twitter

Może Cię zainteresować