×

Posłowie z PiS okradali Polski Czerwony Krzyż. Jednemu z nich postawiono już zarzuty

Jeszcze niedawno był szefem oddziału PiS we Wrocławiu. Dziś Piotr B. nie jest już posłem, za to toczy się wobec niego postępowanie. Grozi mu nawet 20 lat więzienia za okradanie Polskiego Czerwonego Krzyża.

Nielegalny proceder

Poseł miał dopuścić się nielegalnego handlu ubraniami, które należały do PCK. Podaje się, że zarobił na tym ok. 120 tys. zł, za co sfinansował swoją kampanię wyborczą. Cały proceder miał trwać w latach 2013-2015.

Jak podaje jeden z wrocławskich dziennikarzy, Jacek Harłukowicz:

Pisałem, że to się stanie wielokrotnie. Piotr B. poseł PiS poprzedniej kadencji i szef wrocławskich struktur partii, usłyszał zarzuty m.in. okradania kontenerów PCK. Z części tych pieniędzy mógł sfinansować swoją kampanię w 2015 r.

To nie koniec

Okazuje się, że to nie przyłapany poseł dowodził całym procederem. Obecnie na świeczniku jest Jerzy G. również poseł PiS i bliski współpracownik byłej minister edukacji Anny Zalewskiej. Obecnie posłankę na stanowisku ministerialnym zastąpił Dariusz Piontkowski.

Szacuje się, że łącznie Polski Czerwony Krzyż stracił przez posłów PiS ok. 1,1 miliona złotych! Piotr B. przyznał się do winy, ale nie komentuje całej sprawy.

Czy też uważacie, że to nie koniec afery PCK? Co powinno stać się z zamieszanymi w aferę posłami PiS?

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, wroclaw.wyborcza.pl, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować