×

Jerzy Stuhr ma zostać przesłuchany jeszcze w tym tygodniu! Usłyszy jeden zarzut

Wypadek z udziałem popularnego krakowskiego aktora odbił się szerokim echem w mediach. 17 października cała Polska usłyszała, że Jerzy Stuhr potrącił motocyklistę, prowadząc pod wpływem alkoholu. Dopiero teraz, pod koniec listopada, odbędzie się przesłuchanie aktora w prokuraturze. Jaki zarzut ma usłyszeć Jerzy Stuhr?

Potrącił motocyklistę, był nietrzeźwy

Do wypadku z udziałem Jerzego Stuhra doszło 17 października, około godziny 17:00 na ul. Mickiewicza w Krakowie. Siedzący za kierownicą lexusa 75-latek potrącił motocyklistę. Uderzył go samochodem w łokieć, motocyklista się przewrócił, a kierowca nie zatrzymał się i ruszył dalej środkowym pasem.

Gdy okazało się, że wspomnianym kierowcą był Jerzy Stuhr, wybuchł skandal. Jerzy Stuhr to wybitny aktor i ceniona postać. Gdy zmagał się z chorobą, kibicowało mu wielu krakowian, wielu Polaków. Nikt nie spodziewał się takiego skandalu z udziałem Stuhra.

Po przybyciu patrolu Jerzy Stuhr był spokojny, tłumaczył, że nie widział zdarzenia. Wydmuchał 0,7 promila z tendencją spadkową

– mówiły źródła Wirtualnej Polski.

Aktor przyznał, że feralnego dnia wypił kilka kieliszków wina za dużo. Z miejsca wypadku nie odjechał już swoim samochodem. Policjanci zatrzymali Stuhrowi prawo jazdy.

Jaki zarzut ma usłyszeć Jerzy Stuhr?

Teraz sprawa aktora Jerzego Stuhra powraca, ponieważ pod koniec listopada aktor zostanie przesłuchany w prokuraturze. Z nieoficjalnych ustaleń „Faktu” wynika, że aktorowi zostanie przedstawiony zarzut i zostanie przesłuchany w charakterze podejrzanego o czyn z art. 178a Kodeksu karnego.

Wspominany paragraf mówi o prowadzeniu pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Kara, jaka za to grozi, to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch, chyba że sprawca był wcześniej już karany za podobne przestępstwo. Wówczas kara może być surowsza – pozbawienie wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

– przypomina Wirtualna Polska.

Stuhr stracił prawo jazdy, a przede wszystkim stracił również dobre imię. Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, które zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: po całym zdarzeniu krakowski aktor wyraził skruchę.

Bardzo żałuję i przepraszam, że wczoraj podjąłem tę najgorszą w moim życiu decyzję o prowadzeniu samochodu

– napisał aktor w oświadczeniu, wydanym dzień po wypadku.

Na szczęście 44-letniemu motocykliście nic poważnego się nie stało. Uderzenie okazało się niegroźne.

Fotografie: AKPA (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować