×

Znany poseł wystąpił w programie o teoriach spiskowych. „Polscy naukowcy są pełni obaw”

5G to wyjątkowo popularny temat wśród wielbicieli teorii spiskowych. Uważają oni, że wprowadzenie technologii mobilnej piątej generacji wywołuje szkodliwe dla zdrowia objawy i jest narzędziem do kontroli umysłów obywateli.

„Grillowanie mózgu”

Walka z 5G to w środowiskach promujących teorie spiskowe to jeden z ulubionych tematów. Przeciwnicy postępu przypisują mikrofalom niekorzystny wpływ na zdrowie ludzi. Straszą ryzykiem wystąpienia nowotworów mózgu, alzheimera czy wreszcie przejęciem umysłu przez tajne służby. Pojawiają się też szokujące porównania do mikrofalówki, mówiące że „5G będzie grillować nam mózgi”. Propagatorzy teorii spiskowej 5G nie przyjmują do wiadomości faktu, że od wielu lat wszyscy znajdujemy się w morzu mikrofal. Używają ich przecież telefony komórkowe, systemy GPS, Bluetooth czy WiFi. Co więcej, nawet światło także jest promieniowaniem elektromagnetycznym.

poseł Sachajko wierzy w teorie spiskowe 2
YouTube

Prawdą jest, że tego fale elektromagnetyczne zostały zakwalifikowane przez WHO jako potencjalnie szkodliwe dla zdrowia. Niemniej jednak, wszystko zależy od dawki oraz czasu ekspozycji. Na chwilę obecną nie wykazano naukowo negatywnego wpływu sieci 5G na organizm człowieka.

Poseł Sachajko u Youtuberów

Poseł Jarosław Sachajko należący do klubu parlamentarnego Koalicja Polska – PSL – Kukiz’15 zdecydował się odwiedzić youtubowy kanał specjalizujący się w propagowaniu teorii spiskowych, aby porozmawiać na temat wprowadzania sieci 5G w Polsce. Prowadząca program Ewa Pawela opisana jako „sygnalistka kontroli umysłu” rozpoczęła dyskusję słowami:

Panie Pośle, jak Pan się zapatruje na dalsze losy wprowadzania 5 G w naszym kraju? Czy są jakiekolwiek możliwości zastopowania tego procesu?

poseł Sachajko wierzy w teorie spiskowe
Twitter

Poseł Sachajko nie krył radości z faktu, że może wystąpić w internecie i poruszyć kontrowersyjny temat 5G. Nazwał nawet youtubowy kanał mianem „telewizji”:

Jestem zaszczycony, że mogę na łamach państwa telewizji występować i mówić o sprawach bardzo ważnych dla Polaków

Poseł rozpoczął swoją wypowiedź nawiązaniem do Ustawy dotyczącej 5G.

Jeżeli przyjrzymy się procesowi wprowadzenia tej ustawy, to odebrano kompetencje Ministrowi Środowiska, który nie chciał się zgodzić na tak drastyczne zwiększenie norm. Zgodził się na to za to Minister Zdrowia

Jarosław Sachajko powoływał się na opracowania polskich naukowców, które jego zdaniem mają dowodzić szkodliwości sieci 5G. Niestety, nie podał konkretnych tytułów publikacji ani nazwisk, które pozwoliłyby zweryfikować jego obawy.

Polscy naukowcy są pełni obaw, co do wprowadzenia tej technologii, a szczególnie do wprowadzenia stukrotnie wyższej normy promieniowania elektromagnetycznego. To tak, jakby ktoś powiedział, że od jutra mamy 100 razy więcej cukru, 100 razy więcej soli

Poseł Sachajko jest z wykształcenia doktorem nauk rolniczych, dlatego nie można oczekiwać, że będzie w stanie w rzeczowy sposób wypowiadać się w kwestiach związanych z telekomunikacją. Warto zaznaczyć, że sieć 5G od lat funkcjonuje w wielu krajach. Jest dostępna w Chinach czy Korei Południowej, jak również w USA.

Fotografie: YouTube.com, Instagram.com, Freepik.com

Może Cię zainteresować

zamknij