×

Józef Leśniak nie żyje. Były poseł Prawa i Sprawiedliwości zmarł w wieku 54 lat

Były poseł PiS Józef Leśniak nie żyje. I wicewojewoda małopolski zmarł w wieku 54 lat. Głos po śmierci polityka zabrał nawet premier Mateusz Morawiecki. W mediach społecznościowych opublikował poruszający wpis.

Józef Leśniak nie żyje

Smutną informację o śmierci byłego posła PiS przekazał do publicznej informacji wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Jak wspomina, Józef Leśniak zawsze służył mu radą i wsparciem.

To dla nas wszystkich ogromna strata. Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o śmierci Józefa Leśniaka – I wicewojewody małopolskiego. Dla niego zawsze najważniejsza była Polska. Był wielkim patriotą, oddanym sprawie naszej Ojczyzny. Służba Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – tak postrzegał swoją misję w Urzędzie Wojewódzkim.
Odszedł otoczony rodziną i przyjaciółmi

– poinformował Łukasz Kmita składając kondolencje rodzinie zmarłego.

Do śmierci Józefa Leśniaka odniósł się także w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Z ogromnym smutkiem przyjąłem informację o śmierci Józefa Leśniaka – posła na Sejm RP, I wicewojewodę małopolskiego, samorządowca. Zapamiętam go na zawsze jako wspaniałego i odważnego człowieka, oddanego Polsce i swojemu regionowi. Niech spoczywa w pokoju

– czytamy.

Kim był Józef Leśniak?

Józef Leśniak był absolwentem Université Nancy-II, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Następnie ukończył studia podyplomowe z zarządzania gospodarką europejską w Szkole Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie.

Od 2010 do 2015 roku Leśniak był radnym powiatu nowosądeckiego. W 2015 roku uzyskał mandat poselski z list PiS. Cztery lata później ubiegał się o reelekcję, ale bezskutecznie.

Od grudnia 2019 roku był II wicewojewodą małopolskim, a w 2020 roku został I wicewojewodą.

Źródła: www.rp.pl, twitter.com
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować