×

Poseł PO miał wypadek samochodowy. Został przetransportowany do szpitala

Poseł PO miał wypadek samochodowy koło Zielonej Góry. Jak wynika z nieoficjalnych informacji Radia Zachód, szef Platformy Obywatelskiej w województwie lubuskim Waldemar Sługocki trafił do szpitala i był operowany. W jakim stanie jest polityk?

Wypadek samochodowy w zielonogórskim Drzonkowie

28 stycznia w Drzonkowie (Zielona Góra) doszło do groźnego zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych. Pojazdy zderzyły się czołowo na łuku drogi. Siła uderzenia była tak ogromna, że samochody odrzuciło na dwie strony jezdni. Uległy one poważnym uszkodzeniom. Zniszczone zostało również ogrodzenie okolicznych posesji.

Jak czytamy na portalu newslubuski.pl:

W piątek, 28 stycznia około godziny 21 na Drodze Wojewódzkiej numer 279 w zielonogórskim Drzonkowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Opel oraz Suzuki. Na miejsce zadysponowane zostały trzy zastępy straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

Pojazdy zderzyły się na łuku drogi, siła uderzenia była na tyle duża, że samochody znalazły się po dwóch stronach jezdni, częściowo uszkadzając ogrodzenia okolicznych posesji.

W wypadku ucierpiały dwie osoby. Byli to kierowcy pojazdów. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala.

Wypadek w Drzonkowie

Poseł PO miał wypadek samochodowy

Nie są znane szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku, ale funkcjonariusze Policji próbują je ustalić. Wiadomo już jednak, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Było to zderzenie czołowe dwóch pojazdów. Badanie alkomatem na miejscu wykazało, że kierowcy byli trzeźwi

– powiedziała w rozmowie z „Gazetą Lubuską” podinspektor Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Radio Zachód podaje, że jednym z uczestników wypadku w Drzonkowie był poseł PO Waldemar Sługocki. Szef Platformy Obywatelskiej w województwie lubuskim poważnie ucierpiał, dlatego został zabrany do szpitala.

Z nieoficjalnych informacji rozgłośni wynika, że poseł Sługocki musiał być operowany jeszcze w piątek wieczorem. Szczegółów na temat obecnego stanu zdrowia polityka nie ujawniono.

Kim jest Waldemar Sługocki?

Waldemar Sługocki urodził się 9 września 1971 w Sulechowie. Ukończył studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W 2002 na tej samej uczelni uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, a 12 lat później – stopień doktora habilitowanego nauk społecznych w zakresie nauk o polityce.

Ukończył także podyplomowe studia z zakresu badań i analiz strategicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Objął stanowisko profesora na Uniwersytecie Zielonogórskim, a w 2015 r. został kierownikiem Zakładu Polityki Regionalnej.

W latach 2010–2011 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Z kolei w 2015 roku Waldemar Sługocki był sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Poseł PO na Sejm VII i IX kadencji, był również senatorem IX kadencji. Od 2017 roku jest przewodniczącym regionu lubuskiego Platformy Obywatelskiej.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, https://pl.wikipedia.org/wiki/Waldemar_Sługocki, wiadomosci.wp.pl, www.tvp.info, newslubuski.pl, www.wprost.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij