×

Ludzie siedzą w domach, a Poseł PiS urządza imprezę na ponad 250 osób w trakcie pandemii!

Poseł PiS wyprawił imieniny w trakcie pandemii koronawirusa. Mała, rodzinna impreza? Gdzieżby! Podobno bawiło się tam ponad 250 osób!

Poseł PiS wyprawił imieniny

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Woźniak ma spory rozmach w trakcie pandemii koronawirusa. Najwyraźniej imieniny to sprawa życia bądź śmierci (biorąc pod uwagę obecną sytuację dosłownie!).

Impreza odbyła się 12 marca w jednej z restauracji na terenie Garwolina (województwo mazowieckie). Super Express powołuje się na anonimowego uczestnika zabawy, który twierdzi, że bawiło się na niej nawet 250 osób:

Zaprosił całą miejscową śmietanką, łącznie kilkaset osób. Przyszło jakieś 200-250 osób, jak na weselu. Byli m.in. radny PiS i dyrektor szpitala w Garwolinie Krzysztof Żochowski oraz syn posła Woźniaka.

Krzysztof Żochowski minionego weekendu w swoim szpitalu gościł prezydenta Andrzeja Dudę. Nie potwierdzono, czy dyrektor placówki poddał się badaniom pod kątem koronawirusa.

Czy można zwiększyć jeszcze ryzyko rozprzestrzenienia wirusa oprócz sporej imprezy? Jak widać można, bowiem syn posła zarabia jako piłkarz, grający na co dzień w klubie na północy Włoch. Według doniesień SE poseł odebrał go osobiście kilka dni temu z lotniska.

Czyżby samorządowiec nie obawiał się wirusa i brał przykład z Jarosława Kaczyńskiego, który poszedł na mszę do kościoła w ubiegłą niedzielę?

Impreza wywołała ogromne poruszenie w sieci

Imieniny posła Woźniaka wywołały ogromne poruszenie w sieci oraz masową krytykę członka Prawa i Sprawiedliwości. Lokalny radny powiatowy Marcin Kobus oraz internauci nie zostawia suchej nitki na pośle PiS oraz jego zabawie:

Jak odniósł się do wpisu zaatakowany parlamentarzysta? Zapytany przez portal egarwolin.pl odpowiedział:

Prywatnych wpisów innych osób nie komentuję, moich prywatnych spraw i syna także. Jest Stacja Sanitaro-Epidemiologiczna i tam można się pytać, czy są kwarantanny.

Zawieszenie posłów PiS

Dzisiaj, tj. 16 marca przed godz. 18.00 przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski poinformował na Twitterze o zawieszeniu Grzegorza Woźniaka oraz Bernadety Krynickiej w prawach członka PiS. Jak tłumaczy, taka była decyzja prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Woźniak został w ten sposób ukarany za huczną imprezę, zaś Krynicka, była posłanka PiS, obecnie zatrudniona w szpitalu w Łomży za opublikowany w Internecie filmik. Opowiada w nim bowiem, że placówka nie jest przygotowana do przekształcenia jej w szpital zakaźny.

Personel jest nieprzeszkolony, nie ma śluz, izolatek, brakuje odpowiedniej wentylacji. Jesteśmy (na to) tak nieprzygotowani, że aż głowa mała. Nasz szpital się z tego nie podniesie (…). Nie mamy sprzętu indywidualnego, nie ma aparatów, respiratorów, pomp… Mam nadzieję, że tego szpitala zakaźnego nie będzie…

Źródła: koduj24.pl, natemat.pl, wiadomosci.gazeta.pl, wiadomosci.wp.pl, www.se.pl, wiadomosci.onet.pl, egarwolin.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować