×

O 6 rano zapukał do jej drzwi nieznajomy. Bardzo się przestraszyła i nie otworzyła mu

Każdemu zdarza się coś zgubić. Inaczej reagujemy jednak, kiedy zgubimy jakąs drobnostkę, a zupełnie inaczej, kiedy zgubimy coś znacznie bardziej wartościowego. Kiedy Katie Egger Makris z Waszyngtonu straciła portfel w drodze na salę gimnastyczną, nie mogła się z tym pogodzić. Fakt, że musi na nowo wyrabiać dowód osobisty i inne istotne dokumenty, przyprawiał ją o dreszcze. Była jednak święcie przekonana, że nie uda się już jej go odzyskać. W końcu Waszyngton rządzi się swoimi prawami.

Tajemniczy mężczyzna

Katie pożegnała się ze swoim portfelem raz na zawsze. Czy słusznie? Już następnego dnia około godziny 6 rano zapukał do jej drzwi pewien nieznajomy. Było bardzo ciemno i zbyt wcześnie na to, żeby miał to być listonosz lub kurier z przesyłką. Przestraszona Katie postanowiła więc nie otwierać, a mężczyznę obserwowała przez zamontowaną przed wejściem do domu rejestrator wideo. Nagranie zamieściła w sieci.

Zazwyczaj zamieszczane w sieci filmy z kamer dotyczą kradzieży, włamań lub ludzi, którzy próbują coś sprzedać. Tym razem było zupełnie inaczej… – napisała pod nagraniem Katie

Katie myliła się bardziej, niż mogłoby jej się wydawać

Okazało się, że nieznajomy mężczyzna, który był ubrany w kraciastą koszulę i kręcił się koło skrzynki pocztowej, zostawił „coś” pod domem i odszedł, jak gdyby nigdy nic. Cała sytuacja poruszyła domowniczkę i dała jej do myślenia. Bała się jednak wyjść przed dom, dlatego poprosiła męża, aby poszedł sprawdzić, co zostawił mężczyzna. Jak się już pewnie domyślacie, przed domem w paczce znajdował się zgubiony portfel Katie.

Zrobił wszystko, aby dostarczyć portfel pod odpowiedni adres

Okazało się, że nieznajomy mężczyzna znalazł portfel Katie, sprawdził jej dowód osobisty po czym przyjechał pod wskazany na dokumencie adres, aby dostarczyć jej zgubę.

Ten pan był na tyle miły, że zatrzymał furgonetkę, wyraźnie sprawdził adres na dowodzie osobistym i zostawił go pod naszą wycieraczką. Każdy, kto miesza w DC, wie, że takie sytuacje prawie nigdy nie mają miejsca. Gubisz portfel, tracisz portfel i wszystko, co było z nim związane. Jeśli nie zaczniesz działać natychmiast tzn. nie zablokujesz karty bankomatowej, możesz pożegnać się z pieniędzmi na koncie i nie tylko. Dzisiaj ktoś nade mną czuwał – mam cholerne szczęście. Panie w koszuli w kratkę, który przyjechałeś furgonetką – dziękuję. Jesteś najlepszym dowodem na to, że dobro istnieje! – napisała na swoim Facebooku Katie

Nagranie, które zarejestrowała domowa kamera Katie, można obejrzeć tutaj.

Jak byś zareagowała na miejscu Katie? Otworzyłabyś drzwi nieznajomemu o godzinie 6 rano czy bałabyś się, że mężczyzna może zrobić Ci krzywdę lub okraść Twój dom? Czekamy na Wasze komentarze!

Może Cię zainteresować

zamknij