×

Była w domu tylko z dwiema córeczkami. Kiedy do drzwi zapukał nieznajomy, przestraszyła się

Od małego uczymy nasze dzieci tego, aby pod żadnym pozorem nie otwierały drzwi nieznajomym. Jednak o tej złotej zasadzie powinni także pamiętać dorośli. W dzisiejszych czasach słyszymy opowieści o włamywaczach pukających do drzwi, którzy sprawdzają naszą czujność i to, czy ktoś w ogóle jest w domu, zanim oni zdecydują się dokonać ataku.

Melissa Vang zalicza się do osób z ograniczonym zaufaniem

Dobrze wie, że w dzisiejszych czasach nie można ufać ludziom, zwłaszcza gdy łapią za klamkę do Twojego domu. Dlatego też, gdy pewien młody chłopak zapukał do drzwi jej domu, zaczęła się bać. Była sama z dwiema malutkimi córeczkami i nie wiedziała, czego od niej chce nieznajomy.

Przy drzwiach wejściowych ma kamerę i tylko dzięki niej poznała powód tych odwiedzin

Kamerę kupiłam po serii włamań do domów moich sąsiadów. Nie chciałam trafić do ich grona, tym bardziej, że w domu mam małe dzieci. Nie chciałam, aby przeżyły traumę.

Gdy pewnego dnia zapukał do mnie młody chłopak w czapce, przeraziłam się. Zaczął łapać za klamkę. Postanowiłam nie otwierać drzwi, a jedynie z bezpiecznego miejsca obserwować kamerę i to jakie chłopak ma zamiary

Ale ten nieznajomy nie miał wobec kobiety złych planów i nie chciał nikogo skrzywdzić

Wręcz przeciwnie – chciał pomóc, a dopiero później Melissa dowiedziała się, jak dobrym człowiekiem jest Tyler Opdyke. Tuż po tym gdy chłopak odszedł spod jej drzwi, ona zabrała się za oglądanie taśmy z kamery przed jej domem. Wtedy zrobiło jej się głupio, że tak źle oceniła młodego człowieka.

Co się stało?

Tyler Opdyke zadzwonił do drzwi, żeby sprawdzić, czy ktoś jest w domu. Kiedy nikt nie otwierał, rozejrzał się i zobaczył kamerę. Podszedł do niej i najbliżej jak tylko można, przystawił rzecz, którą trzymał w dłoni. Okazało się, że był to portfel męża Melissy!

Od razu go rozpoznała, ale wcześniej w strachu nie zwróciła na to uwagi. Okazało się, że Tyler rozdawał ulotki w sąsiedztwie. Kiedy był na podjeździe rodziny, zobaczył portfel. Mąż Melissy musiał go upuścić, gdy wsiadał do auta. W środku było 1500 dolarów!

Chłopak przypuszczał, że rodziny może nie być w domu, dlatego zrobił coś, aby oni później mogli znaleźć zgubę

Pokazał portfel do kamery i powolnymi ruchami zaczął pokazywać, gdzie go chowa. Prawdopodobnie myślał, że rodzina obejrzy materiał i dzięki temu dowiedzą się, gdzie jest zguba. Ale nadal nie był całkowicie pewny, czy portfel wróci do właściwej osoby. Chciał się upewnić, czy tak się stanie, dlatego po jakimś czasie wrócił w to samo miejsce, licząc, że rodzina pojawiła się już w domu.

Wtedy Melissa była już po obejrzeniu materiału z kamer i poruszyła ją postawa chłopaka, chciała mu osobiście podziękować. Oczywiście rodzina była niezmiernie wdzięczna za to, co ten młody człowiek zrobił. Całą akcję możesz zobaczyć w filmie poniżej.

VIDEO: A teen in California found a wallet with $1,500 in cash, so he did what many probably wouldn’t: he returned it.MORE >>> http://www.kctv5.com/story/36405489/watch-teen-caught-on-camera-returning-wallet-to-owner

Opublikowany przez KCTV5 News Kansas City Wtorek, 19 września 2017

Może Cię zainteresować

zamknij