×

Para w szczerym polu znalazła skarb. Szacuje się, że jest wart 24 mln złotych

Niedawno pisaliśmy o odkryciu pana Tomasza, który nad naszym polskim morzem znalazł bursztyn wielkości dłoni. Znalezisko warte jest kilka tysięcy złotych. Na znacznie cenniejszy skarb trafił Adam Staples z partnerką, Lisą Grace. Nie spodziewali się, że wspólne popołudnie na łonie natury zmieni na zawsze ich los.

„Pojechaliśmy tylko na weekend, a wygraliśmy los na loterii”

W szczerym polu para dokonała odkrycia sprzed tysiąca lat! Znaleźli 2,5 tysiąca monet, które pochodzą z okresu bitwy pod Hastings, za panowania króla Harolda II (1066 r.) i początku dynastii Normanów.

Skarb został znaleziony w hrabstwie Somerset w południowo-zachodniej Anglii

Jednak najbardziej ciekawi to, czy monety są dziś coś warte? Otóż są i to kwota, która powoduje szybsze bicie serca! Wstępnie szacuje się, że monety mogą być warte około 5 mln funtów, co w przeliczeniu daje niemalże 24 mln złotych. Suma, od której aż się kręci w głowie, prawda?

Jednak dokładna wartość ma być dopiero określona przez specjalistów, którzy zajmą się wyceną skarbu i wezmą pod uwagę chociażby stan monet

Niezależnie od tego, na jaką kwotę monety zostaną wycenione, Adam i Lisa będą musieli podzielić się nią z właścicielami ziemi, na której je znaleźli. Zastanawiacie się pewnie, jak doszło do tak spektakularnego odkrycia?

Para już od 16 lat podróżuje z wykrywaczami metalu w nadziei, że znajdzie coś wyjątkowego. Wychodzi na to, że lata ciężkich poszukiwań przyniosły w końcu efekty!

Może Cię zainteresować