×

11-latek znalazł na dnie jeziora starą torbę. Nie spodziewał się nawet, że będzie wypełniona

Brodie Brooks to 11-latek, który pojechał pewnego dnia z rodziną do Lake Hartwell w Anderson w Południowej Karolinie. Mieli ochotę łowić razem, dlatego wybrali akurat to miejsce. W jednej chwili poczuł silniejsze szarpnięcie na swojej żyłce. Był podekscytowany, że może to być naprawdę coś sporego. Zamiast tego chłopak wyciągnął… starą torebkę.

Gdy wyciągałem żyłkę, byłem przekonany, że to gruba ryba.

Nie wiadomo, jak długo torba znajdowała się na dnie jeziora, ale kiedy Brodie ją otworzył, był zszokowany! Znajdowały się w niej szminki, spinki do włosów, portfel, książeczka czekowa, a także karty kredytowe i identyfikatory ze zdjęciem w dobrym stanie.

Znajdowało się tam coś jeszcze

W portfelu były zdjęcia. Krewny Brodiego, który był razem z nim rozpoznał na fotografiach małe dziecko, a kojarzył także nazwisko. Zdał sobie sprawę, że właścicielką torebki jest długoletnia przyjaciółka rodziny o imieniu April Deanhardt. Zadzwonił do niej jeszcze tego samego dnia i zapytał: „Hej, czy przez przypadek, jakieś 20 lat temu, nie zgubiłaś torebki na dnie jeziora Hartwell?”

Okazało się, że to była prawda! Kobieta była przekonana, że została okradziona, nigdy nie myślała, że torebka odnajdzie się po tylu latach na dnie jeziora.

Wtedy byłam zdruzgotana. Wiedziałam, ile pracy mnie czeka, żeby anulować karty i licencji. Do tego myślałam, że zostałam okradziona przez dwóch mężczyzn, którzy się kręcili akurat tego dnia koło nas. Jednak najgorsze było to, że zginęło jedyne zdjęcie synka, które z tego okresu jego życia posiadałam. Bardzo dziwne, że po tylu latach szminki są nienaruszone! Nawet pieniądze niewiele się zmieniły. To prawdziwa kapsuła czasu!

Może Cię zainteresować

zamknij