×

Porównanie scen „The Crown” z rzeczywistością. Podobieństwo jest niebywałe

Porównanie scen „The Crown” z prawdziwymi zdjęciami członków rodziny królewskiej nie pozostawia złudzeń, że ekipa filmowa wykonała kawał dobrej roboty. Kadry z najnowszego sezonu serialu zostały dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Fani Netflixa mogą mieć wrażenie, że to nie aktorzy, a prawdziwi royalsi przemawiają do nich z ekranu.

Porównanie scen „The Crown”

Wczoraj miała miejsce premiera 4. sezonu serialu „The Crown”. Fani produkcji Netflixa z wytęsknieniem oczekiwali na kolejne odcinki, które tym razem miały przedstawić wydarzenia sprzed zaledwie kilku dekad. „The Crown” wkracza bowiem w lata 80., czyli okres politycznych zawirowań z udziałem premier Margaret Thatcher oraz emocjonującej historii nieudanego małżeństwa Lady Diany i księcia Karola.

Widzowie od wielu tygodni zastanawiają się, czy w serialu zostaną przedstawione najskrytsze tajemnice księżnej Diany. Serwis Plotek postanowił porównać najważniejsze, serialowe sceny przedstawiające kluczowe momenty z życia rodziny królewskiej, z tym jak wyglądały one naprawdę.

#1 Zaręczyny księcia Karola i księżnej Diany

W 1981 roku księżna Diana i książę Karol zaręczyli się. Wybranka następcy tronu otrzymała przepiękny, szafirowy pierścionek, który idealnie pasował do utrzymanego w tej samej tonacji stroju. Dziś klejnot należy do księżnej Kate.

#2 Ślub księżnej Diany i księcia Karola

Zaślubiny książęcej pary nastąpiły w lipcu 1981 roku w katedrze świętego Pawła w Londynie. Ceremonia odbyła się zaledwie kilka miesięcy po zaręczynach. Oszałamiająca suknia księżnej Diany została wykonana przez brytyjski duet projektantów Davida i Elizabeth Emanuel.

#3 Inwestytura księcia Karola

W lipcu 1958 roku królowa Elżbieta II wydała dekret, na mocy którego Karol otrzymał tytuły księcia Walii i hrabiego Chester. Uroczystość przyjęcia przez Karola księstwa odbyła się jednak dopiero 11 lat później, 1 lipca 1969 roku w Zamku Caernarfon.

#4 Koronacja królowej Elżbiety

Po śmierci królowej Marii Teck, która 24 marca 1953 roku odeszła z powodu raka gardła, na tron wstąpiła królowa Elżbieta. Ceremonia odbyła się w czerwcu 1953 roku w opactwie westminsterskim.

#5 Księżna Diana i książę Karol w Australii

Niedługo po ślubie w 1963 roku Diana i Karol wyjechali we wspólną podróż po Australii. Fotografowie uchwycili na zdjęciach, jak podczas jednej z gal w Sydney para tańczyła ze sobą przez całą noc. Diana była ubrana w zachwycającą, niebieską suknię z falbanami projektu Bruce’a Oldfielda.

#6 Księżna Diana – ulubienica mediów

Ludzie na całym świecie uwielbiali księżną Dianę za szczerość i dobre serce. Paparazzi chcieli uchwycić każdy moment z jej życia, co bardzo źle odbijało się na zdrowiu psychicznym Diany.

#7 Królowa Elżbieta na miejscu tragedii w Aberfan

21 października 1966 roku w walijskim Aberfan miał miejsce przerażający wypadek. Na skutek osunięcia się hałdy węglowej zginęły 144 osoby, w tym 116 dzieci. Dopiero po ośmiu dniach od tragedii, królowa Elżbieta przybyła na miejsce, aby złożyć hołd ofiarom.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Imgur, Twitter

Może Cię zainteresować