×

Będąc w drugiej ciąży księżna Diana oszukiwała męża. Wiemy, dlaczego to robiła

Poznaliśmy nowe fakty na temat drugiej ciąży księżnej Diany. Okazuje się, że „królowa ludzkich serc” miała wiele tajemnic, które skrywała nawet przed własnym mężem. Po ponad 20 latach od śmierci księżnej, wciąż odkrywamy nieznane historie z jej interesującej biografii.

Królewski biograf przerywa milczenie

Księżna Diana ukrywała przed księciem Karolem szczegóły dotyczące swojej ciąży. Królewski biograf, Andrew Morton wywołuje niebywałe poruszenie w brytyjskiej prasie za sprawą zadziwiających informacji. Szczegóły zawarł w biograficznej książce pt: „Diana: Her True Story”.

[wp_quiz id=”546″]

Sekret Diany

Pierwszy syn księżnej Diany i księcia Karola przyszedł na świat 21 czerwca 1982 roku. William urodził się niecały rok po ślubie pary.

Biograf twierdzi, że Diana, będąc w drugiej ciąży, celowo ukrywała przed mężem płeć dziecka. Chociaż sama wiedziała, że spodziewa się syna, to książę Karol poznał prawdę dopiero po porodzie.

Według Mortona sama Diana miała zwierzyć się ze skrywanej przez 9 miesięcy tajemnicy, mówiąc:

Wiedziałam, że Harry będzie chłopcem, ponieważ widziałam na skanie. Karol zawsze chciał dziewczynkę. Chciał dwoje dzieci: chłopca i dziewczynkę. Wiedziałam, że Harry był chłopcem i nie powiedziałam mu

Autor książki zdradza, że gdy 15 września 1984 roku księżna urodziła Harry’ego, Karol nie zareagował zbyt entuzjastycznie. Z czasem bardziej przekonał się do dziecka i pokochał je równie mocno, jak Williama.

Pierwszy komentarz Karola odnośnie narodzin Harry’ego miał brzmieć:

O Boże, to chłopiec, i ma nawet rude włosy…

Co więcej, podczas chrzcin Harry’ego powiedział ponoć matce Diany, Frances Kydd, że są rozczarowani, bo myśleli, że „to będzie dziewczynka”.

Tę rozmowę Diana relacjonowała następująco:

Mamusia poderwała głowę, mówiąc: „Powinieneś zdać sobie sprawę, jak jesteś szczęśliwy, że masz dziecko, które jest normalne”

Później emocje opadły, a Karol zaczął cieszyć się z Harry’ego. Niestety, małżeństwo Karola i Diany nie należało do udanych. Księżna zwierzała się publicznie ze swojego nieszczęścia.

W 1996 roku para książęca rozwiodła się. Niedługo po tym Diana zmarła w wyniku wypadku samochodowego w Paryżu. Podróżowała wówczas ze swoim partnerem, Dodim Al-Fayedem. W chwili jej śmierci William i Harry znajdowali się w Balmoral, w pałacu królowej Elżbiety II.

Źródła: jastrzabpost.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować