×

Będzie poluzowanie obostrzeń? RMF FM ustalił nieoficjalnie, co jutro ogłosi rząd

Czy wkrótce nastąpi poluzowanie obostrzeń? Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze RMF FM, szykują się zmiany w restrykcjach, które już jutro ma ogłosić polski rząd.

Poluzowanie obostrzeń zostanie jutro ogłoszone?

Dziennikarze RMF FM poinformowali, że jutro na oficjalnej konferencji prasowej zostanie ogłoszona decyzja w sprawie luzowania restrykcji w Polsce.

Według ich źródła (urzędnicy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów), „pewne poluzowanie obostrzeń nastąpi, ale to nie będzie nic spektakularnego”. Do funkcjonowania mają wrócić sklepy w centrach handlowych oraz hotele. Te ostatnie będą mogły podejmować gości w liczbie od 25 do 50 proc. dostępnych pokoi.

To minimalne poluzowanie obostrzeń miałoby nastąpić od 1 lutego, jednakże hotele stoją pod znakiem zapytania. Politycy obawiają się, że ich otwarcie może zachęcić Polaków do wyjazdów, co mogłoby napędzić kolejną eskalację koronawirusa.

Minister informuje o „stabilizacji pandemii”

Na oficjalnym profilu Kancelarii Premiera na Twitterze pojawiła się wypowiedź Adama Niedzielskiego. Według ministra zdrowia w Polsce następuje stabilizacja pandemii, co wynika ze zmniejszonej liczby zajętych łóżek w szpitalach. Takie zmiany mają sprzyjać realizacji szczepień ogólnopolskich.

Internauci w komentarzach szybko zarzucili mu, że nie ma to związku z działalnością rządu, a tym, że ludzie boją się zgłaszać do szpitali. Nie zabrakło także krytycznego nastawienia wobec polityki rządu względem przedsiębiorców.

Źródła: natemat.pl, www.rmf24.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij