×

Gesty solidarności na Strajku Kobiet. Policjantka bije brawo protestującym!

W sieci pojawiło się nagranie, na którym policjantka bije brawo protestującym. Ten akt wsparcia ze strony funkcjonariuszki spotkał się z ciepłym przyjęciem.

Strajki w całym kraju

W całej Polsce trwają protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego ograniczającej prawo do aborcji. Przypomnijmy, że w czwartek (22 października) wydano orzeczenie, według którego aborcja w wypadku podejrzenia ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia czy nieodwracalnej choroby płodu, jest „niezgodna z Konstytucją”.

Tym samym doprowadzono do niemal całkowitej delegalizacji aborcji w Polsce. Decyzja TK wywołała ostrą reakcję ze strony obywateli. Od czwartku tłumy w całym kraju wychodzą na ulice, a organizatorzy zapowiadają kolejne akcje. Na dzisiaj planowane są nawet protesty w kościołach.

Tymczasem we Wrocławiu protestujący spotkali się z nietypową reakcją ze strony pilnującej porządku funkcjonariuszki policji. Jej gest solidarności z manifestującymi osobami wywołał w sieci same pozytywne reakcje.

Policjantka bije brawo protestującym

Jeden z protestujących ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego zamieścił nagranie z wrocławskiego strajku. Widać na nim, jak policjantka podczas zabezpieczania przemarszu, bije brawo demonstrantom. To spotkało się z zachwytem tłumu, który w odpowiedzi także zaczął klaskać.

Chyba jeden z najlepszych momentów manifestacji na wrocławskich ulicach. Pani Policjantka macha do nas i bije brawo. Ludzie machający i klaszczący z balkonów, kierowcy trąbiący na ulicach, wielka solidarność z kobietami

– napisał Przemysław Studziński, który zamieścił w sieci nagranie.

Film z policjantką bijącą brawo protestującym podbija sieć. Kolejne osoby udostępniają go na swoich profilach.

Policjantka podczas demonstracji #piekłokobiet we Wrocławiu, bije brawo przechodzącym obok niej ludziom. Tak! Bije brawo demonstrującym, nie demonstrujących

– napisała jedna z użytkowniczek Twittera.

Źródła: wiadomosci.gazeta.pl, twitter.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij