×

Policja z megafonami próbowała przegonić saneczkarzy ze stoku [WIDEO]

Ferie zimowe w tym roku, niektórym ciężko będzie zaliczyć do udanych. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, Rząd postanowił wprowadzić obostrzenia oraz „narodową kwarantannę”. Oznacza to, że wyjazd np. w góry dla wielu osób stał się niemożliwy.

Jednak nie wszyscy turyści stosują się do zaleceń. Dziś już pisaliśmy o gigantycznych tłumach w górskich miejscowościach. Polacy dosłownie szturmują miasteczka, stoki narciarskie oraz szlaki.

Na YouTube pojawił się filmik z tytułem „…tragifarsa szczucia ludzi na stoku narciarskim…”

Opublikowany 10 stycznia, materiał został obejrzany ponad 30 tys razy. Uchwycił sytuacje, w której policja przez megafony nakłania ludzi do zejścia z górki. Wydarzenia miały miejsce na stoku narciarskim koło Krakowa w Podstolice.

Sami musicie to zobaczyć:

„Uwaga! Uwaga! Policja informuje. Mamy stan EPIDEMII”

Z głośników megafonu policja nadawała następujący komunikat:

„Uwaga! Uwaga! Policja informuje. Mamy stan epidemii. Pozostając w tym miejscu narażasz na niebezpieczeństwo zakażenia siebie i innych. Prosimy o opuszczanie tego miejsca. Chroń siebie i bliskich”

Osoba filmująca komentuje:

„Słuchajcie to scena jak z „Misia” albo „Seksmisji”… z mroku głos z megafonów policji. Kilkaset ludzi radośnie bawi się na śniegu, a z mroku, z megafonów ostrzeżenia policji o pandemii. Kompletny surrealizm”

Zgadzasz się z osobą, która nagrała film? A może zachowanie osób na stoku uważasz za bezmyślne?

Daj znać jakie masz zdanie w komentarzu!

Polecane

Może Cię zainteresować