×

W odpowiedzi na politykę Facebooka, powstał polski portal społecznościowy dla prawdziwych patriotów

Z rąk naszych rodaków właśnie powstał nowy portal inspirowany Facebookiem.

Sprawa jest o tyle interesująca, że polfejs.pl reklamuje się słowami „nie dla idiotów, tylko dla patriotów”.

Portal ma być miejscem, gdzie prawdziwi patrioci mogą głosić swoje poglądy i chwałę Wielkiej Polski bez obaw o zablokowanie, jak miało to miejsce w przypadku Facebooka.

Polfejs jest odpowiedzią na zablokowane profile Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego i Obozu Narodowo-Radykalnego.

Wzajemne petycje i zgłoszenia nie podziałały, więc prawilna część rodaków postanowiła podejść do sprawy inaczej. Oczywiście przeważają treści w tematyce niezwykle patriotycznej.

By zarejestrować się na portalu należy określić swoją patriotyczną przynależność i chęć przeciwstawienia się opresji Marka Zuckerberga i Facebooka.

Działania Facebooka zostały uznane przez nacjonalistów za zamach na polską niepodległość. Facebook jednak uważa, że patriotyczne hasła były bardziej mową nienawiści, miały tło rasistowskie i homofobiczne.

Administrator działający incognito przyznaje, że portal nadal wymaga poprawek. Na polfejsie jednak można wykupić sobie pakiet PRO.

Rekordy popularności nadal biją wpisy o oddaniu za darmo Świeżaków, ktoś podaje się za prezydenta Andrzeja Dudę, a niektórzy choć niewątpliwie czują się patriotami, ewidentnie nie zagłębiali się w temat na zajęciach z języka polskiego. Najważniejsze jednak, że nigdy „nie skręcają w lewo”.

Nie można wykluczyć, że mamy do czynienia ze skomplikowanym żartem, jednak na portalu pomagam.pl odbywa się zbiórka na „drugą ratę za serwer”.

Polecane

Może Cię zainteresować