×

Nastolatek zamordował bliźniaczki. Całą zbrodnię transmitował na żywo w sieci

Nastolatek zamordował bliźniaczki a przebieg egzekucji udostępnił na Instagramie. Jego ofiary osierociły dwoje dzieci. Szczegóły zbrodni są wstrząsające. Co kierowało młodym mordercą?

Niewyobrażalne okrucieństwo

Morderstwo to zbrodnia, która zawsze wywołuje oburzenie ze strony społeczeństwa. Pozbawienie życia drugiej osoby to bez wątpienia jeden z najgorszych czynów, jakich można się dopuścić. Trudno pojąć, co musi się wydarzyć, aby człowiek zdecydował się na tak okrutny postępek. Tym trudniej zrozumieć motywy kierujące nastolatkami, którzy dopuszczają się morderstwa. Cała Brazylia nie może otrząsnąć się po tym do czego doszło przed kilkoma dniami. Zaledwie 17-letni chłopak, należący do gangu narkotykowego zamordował swoje siostry bliźniaczki.

Jak podały lokalne media, doszło do aresztowania Mateusa Abreu podejrzanego o podwójne zabójstwo. Zatrzymanie miało miejsce w północno-wschodniej Brazylii. Wszystko wskazuje na to, że podejrzany ma związek z lokalnym gangiem narkotykowym. Mateus Abreu pozbawił życia dwie swoje siostry.  Ciała 18-letnich Amálii Alves i Amandy Alves zostały odnalezione na poboczu drogi w Pacajus w środę rano. Jak orzekli śledczy, dziewczyny musiały zostać zamordowane kilka godzin wcześniej.

Amanda osierociła trzyletnią córkę a jej siostra Amalia sześciomiesięcznego syna. Z wieku, w którym nastolatki zostały matkami można wywnioskować, że podobnie jak ich brat pochodziły z patologicznego środowiska.

 

Nastolatek zamordował bliźniaczki

Na nagraniu udostępnionym w sieci widać, jak siostry mordercy klęczą obok siebie na drodze. W opinii śledczych, siostry zostały zmuszone do upięcia włosów w kok, a chwilę później ich brat oddał kolejno po jednym strzale prosto w tył głowy. Abreu strzelił jeszcze dwukrotnie do jednej z dziewczyn. Druga z sióstr otrzymała cztery kolejne kule. Póki co władze nie podały do wiadomości powodów popełnienia zbrodni. Niemniej jednak, dziennikarze snują pewne domysły.

Gazeta „Jornal de Brasília” twierdzi, że bliźniaczki zginęły, ponieważ posiadały zbyt duża wiedzę na temat działań prowadzonych przez lokalnych handlarzy narkotyków. Na zwłoki nastolatek przypadkowo natknęli się mieszkańcy dzielnicy. Ludzie od razu zatelefonowali na policję. Do aresztowania Abreu doszło w Ceará tego samego dnia. Jak informuje brazylijska gazeta „Diario do Noreste”, nastolatek w przeszłości miał już liczne zatargi z prawem. Aż siedem razy aresztowała go policja. Powodami zatrzymań było: posiadanie broni bez zezwolenia, kradzież oraz celowe uszkodzenie ciała.

Brazylia to bardzo niebezpieczny kraj, który od lat zmaga się z przestępczością zorganizowaną. Często nawet ludzie nienależący do gangów, funkcjonując w niebezpiecznym środowisku, stają się nieczuli na okrucieństwo. Niedawno głośno było o zbrodni, podczas której mężczyźnie odcięto penisa oraz jądra.

 

Fotografie: Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij