×

Odnaleziono ciało Polaka, który przed tygodniem zaginął w Meksyku. Mafia odcięła mu głowę

Zakończyły się poszukiwania Polaka, który przed tygodniem zaginął w Meksyku. Służby znalazły szczątki mężczyzny. Widok jaki im się ukazał był makabryczny.

Polak zamordowany w Meksyku

38-letni Polak był poszukiwany przez policję odkąd 4 lutego na policję wpłynęło zgłoszenie jego krewnych o tym, że nie wrócił do domu z pracy. Po trwającym tydzień śledztwie służby natrafiły na fragmenty ciała mężczyzny. Do odkrycia doszło w niedzielny poranek w dzielnicy Lomas del Valle między granicami miasta Guadalajara i Zapopan. Policjanci znaleźli w tym miejscu odciętą od reszty ciała głowę oraz będące w przerażającym stanie szczątki. Zwłoki znajdowały się w pobliżu miejsca, w którym pracował zamordowany. Tuż obok zostawiony był list z groźbami.

Porachunki mafijne

Jak donosi meksykański portal Guardia Nocturna najprawdopodobniej Polak został zamordowany przez lokalną grupę przestępczą. Obecnie trwa dochodzenie w tej sprawie. Policja poddała analizie zapisy z kamer monitoringu. Polskie służby konsularne w Meksyku zostały już poinformowane o zdarzeniu. Właściciele marketu El almacén de noe, w którym pracował 38-latek są pogrążeni w smutku z powodu śmierci pracownika. Na Facebooku opublikowano oficjalne oświadczenie.

Jesteśmy wstrząśnięci śmiercią Mariusza. Był uwielbiany przez wszystkich w firmie.

Nie jest to pierwszy przypadek tego typu morderstwa Polaka, do którego doszło w Meksyku. W kwietniu 2018 r. podobną śmierć poniósł podróżnik Krzysztof Chmielowski. Jego zwłoki były pozbawione głowy. Na chwilę obecną nie ustalono, kto stoi za tym morderstwem ani czy oba zdarzenia mają ze sobą związek.

Czy w Meksyku jest niebezpiecznie?

Odpowiedź na to pytanie jest niejednoznaczna. Od lat osiemdziesiątych w kraju toczy się wojna narkotykowa, w wyniku której zginęło już 150 tysięcy ludzi. Według statystyk w 2017 roku padł rekord jeśli chodzi o liczbę umyślnie spowodowanych śmierci. Międzynarodowy Instytut Badań Strategicznych (IISS) uplasował Meksyk na drugiej, po Syrii lokacie pośród najniebezpieczniejszych państw na świecie.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Pixabay.com, Twitter.com, YouTube.com

Może Cię zainteresować

zamknij