×

Pojazd rolniczy przygniótł 3-latka. Chłopca nie udało się uratować

Pojazd rolniczy przygniótł 3-latka. Chłopiec bawił się w pobliżu maszyny, gdy ta niespodziewanie się na niego stoczyła. Czy za wypadek ponoszą winę rodzice dziecka? Policja ustala okoliczności zdarzenia.

Pojazd rolniczy przygniótł 3-latka

We wsi Nakomiady położonej w województwie warmińsko-mazurskim doszło do przerażającego wypadku z udziałem dziecka. Jak poinformowała oficer prasowa policji w Kętrzynie, na jednej z prywatnych posesji 3-letni chłopiec został przygnieciony przez ładowacz.

Maszyna, która stała na wniesieniu, stoczyła się na dziecko, doprowadzając do jego śmierci. Rodzice 3-latka byli trzeźwi.

Policjantka relacjonuje przebieg wydarzeń:

Dziecko przebywało wówczas pod opieką trzeźwej matki. Rodzina została objęta pomocą psychologiczną.

Policja w Kętrzynie apeluje, aby zachować ostrożność podczas pracy z maszynami rolniczymi.

Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia i ostrożności. Przyczyną wypadków zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych zarówno z przygotowaniem maszyn do pracy, jak i samej obsługi urządzeń rolniczych. Chwila nieuwagi, zmęczenie podczas wykonywania z pozoru prostych czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy również o tym, że pracujące maszyny stanowią duże zagrożenie dla samego operatora jak również dzieci, które nie zawsze potrafią przewidzieć skutki ich działania.

Badaniem okoliczności zdarzenia zajmie się prokuratura w Kętrzynie.

Wina rodziców?

Wakacje to czas, w którym szczególnie należy zwracać uwagę na to, co robią dzieci. Chwila nieuwagi bądź rozproszenie mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wydarzeń. Szczególnie niebezpiecznie jest na wsiach, gdzie częstą praktyką jest zabieranie dzieci na miejsce pracy w polu.

Bardzo łatwo wtedy o wypadek z udziałem ciężkich maszyn rolniczych. Rodzice zaabsorbowani pracą nie są wówczas w stanie przez cały czas obserwować zachowania dziecka.

Co roku na wsiach dochodzi do nieszczęśliwych wypadków z udziałem najmłodszych. W połowie czerwca tego roku miał miejsce makabryczny wypadek, w którym zginął mężczyzna oraz jego 4-letnie dziecko. Traktor przygniótł oboje w czasie pracy.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Freepik

Polecane

Może Cię zainteresować