×

Pogrzeb Ryszarda Kotysa już się odbył. Był bardzo cichy, skromny i bez mszy

Pogrzeb Ryszarda Kotysa już się odbył. Media dowiedziały się o nim dopiero po fakcie. Serialowy Marian Paździoch spoczął na cmentarzu w Lusowie w Wielkopolsce. Ceremonia była bardzo skromna i utrzymana w świeckim charakterze.

Ciężka choroba

28 stycznia 2021 roku zmarł lubiany przez widzów serialu „Świat według Kiepskich”, Ryszard Kotys. 88-letni aktor przez wiele lat wcielał się w rolę Mariana Paździocha. Niestety od 2017 roku doskwierały mu poważne powikłania będące następstwem przebytego zapalenia płuc. Aktor był bardzo schorowany. To właśnie Renata Pałys, serialowa żona Mariana Paździocha wyznała, jaka była przyczyna śmierci jej wieloletniego kolegi z pracy.

Choć zazwyczaj pogrzeby gwiazd mają uroczysty charakter, w przypadku Ryszarda Kotysa było zupełnie inaczej. O ceremonii poinformowano wyłącznie jego bliskich oraz mieszkańców gminy, w której mieszkał aktor. „Faktowi” udało się ustalić, że Ryszard Kotys spoczął na cmentarzu w Lusowie w Wielkopolsce. Pogrzeb miał charakter świecki, bez mszy świętej oraz obecności księdza. Lokalny duchowny przyznał, że ostatnie pożegnanie Kotysa miało miejsce w zeszłym tygodniu.

pogrzeb Ryszarda Kotysa 2
Facebook

Pogrzeb Ryszarda Kotysa

Ceremonia pogrzebowa aktora „Kiepskich” została odprawiona dla niewielkiego grona osób. Na miejsce przybyli wyłącznie najbliżsi oraz osoby, które go znały. Pochówek był bardzo skromny. Na pytanie „Faktu” o to, czy władze gminy zamierzają upamiętnić Ryszarda Kotysa, Agnieszka Rzeźnik, inspektor ds. komunikacji społecznej w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne powiedziała:

Myślę, że to jeszcze jest za szybko, ale jesteśmy otwarci na takie propozycje, bo mamy już parki, które noszą imię naszych mieszkańców, więc nic nie stoi na przeszkodzie.

Oprócz roli w „Świecie według Kiepskich” Ryszard Kotys miał na swoim koncie występy w filmach takich jak: „Pokolenie” Andrzeja Wajdy, „Erratum” Marka Lechkiego i „Vabank” Juliusza Machulskiego. Występował także w licznych przedstawieniach teatralnych w teatrze Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz w teatrze Stefana Jaracza w Łodzi.

Skromne pożegnanie Ryszarda Kotysa jest sporym zaskoczeniem dla jego fanów. Przypomnijmy, że gdy przed rokiem zmarł aktor Paweł Królikowski, jego pogrzeb miał charakter państwowy. Wiele osób zwracało wówczas uwagę na to, że gwiazdor serialu „Ranczo” nie zasłużył na tak wystawne pożegnanie.

pogrzeb Ryszarda Kotysa 3
Facebook
pogrzeb Ryszarda Kotysa 4
Facebook

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij