×

Pogrzeb Pawła Królikowskiego będzie uroczystą ceremonią państwową. Wiele osób jest przeciwnych

Kiedy odbędzie się pogrzeb Pawła Królikowskiego? To pytanie zadają sobie nie tylko fani serialu „Ranczo”, ale wszyscy, którzy w ostatnich dniach przeżywali śmierć znanego aktora. Trudno uwierzyć, że początkowo niewinna choroba doprowadziła do jego śmierci.

Państwowy pogrzeb Pawła Królikowskiego

27 lutego dotarła do nas wieść o śmierci Pawła Królikowskiego. 58-latek od grudnia zeszłego roku przebywał w szpitalu. Jego stan był ciężki. Pomimo przeprowadzenia kolejnej operacji, zmarł. Rodzina, przyjaciele i fani Pawła Królikowskiego pogrążyli się w smutku. Dopiero dziś poinformowano kiedy i gdzie będzie miał miejsce pogrzeb aktora. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na czwartek 5 marca.

Paweł Królikowski zostanie pochowany na warszawskich Powązkach. Początek ceremonii jest przewidziany na godzinę 11:00. Rodzina oraz przyjaciele odprowadzą go na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Okazuje się, że uroczystość pogrzebowa będzie miała charakter państwowy. Wiadomość została potwierdzona przez Annę Bocian, rzecznik prasową MKiDN. Co więcej, w sieci pojawił się nekrolog opublikowany przez Antoniego Królikowskiego. Jego treść jest następująca:

Dnia 27 lutego 2020 odszedł Nasz ukochany Mąż, Tata, Syn, Brat, Dziadek i Wujek. Pożegnamy Go 5 marca (czwartek) 2020 na Powązkach Wojskowych. Msza święta odbędzie się o godz. 11:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa w Warszawie Krakowskie Przedmieście 52/54. Pogrążona w smutku Rodzina.

Kontrowersje wokół pogrzebu

Decyzja o państwowym charakterze pogrzebu Królikowskiego wywołała mnóstwo kontrowersji wśród internautów. Wiele osób zwraca uwagę na fakt, że pogrzeb państwowy jest zgodnie z prawem zarezerwowany dla osób, które w chwili śmierci służyły Polsce tj. żołnierzom, parlamentarzystom, prezydentowi czy osobom zasłużonym dla nauki i kultury.

Koszt pogrzebu pokryty zostanie z państwowych pieniędzy, a więc naszych wszystkich. Komu przysługuje pogrzeb państwowy? „Pogrzeb państwowy bezwzględnie przysługuje osobom, które zmarły w trakcie służenia państwu. Zaliczają się do tego m.in żołnierze, parlamentarzyści, prezydent, urzędnicy. Dodatkowo pogrzebem państwowym uhonorowani zostają ludzi zasłużeni dla kultury, nauki etc. O tym, komu przysługuje pogrzeb państwowy może zadecydować liczba odznaczeń państwowych, które dostał w trakcie swojej pracy a rzecz państwa”.

Inni zaznaczają, że w ostatnim czasie odeszło kilku innych, bardziej wybitnych aktorów, którzy nie doczekali się tego typu ceremonii i jest to zwyczajnie niesprawiedliwe.

Państwowy? Bo występował w serialu TVP? Tylu aktorów umarło i nie mieli chyba państwowych pogrzebów choćby Kobuszewski ostatnio.

A Wy jak sądzicie? Czy Paweł Królikowski powinien zostać pochowany z honorami?

państwowy pogrzeb Pawła Królikowskiego 2
Twitter
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować