×

Dzisiaj odbył się pogrzeb Dawidka. Prochy 5-latka zostały złożone w białej urnie

Dzisiaj, 30 lipca, odbył się pogrzeb Dawida Żukowskiego. Ostatnie pożegnanie o charakterze prawosławnym rozpoczęło się o godzinie 11.00 w warszawskiej cerkwi św. Marii Magdaleny. Chłopca, nad którego losem zastanawiała się cała Polska, pożegnała rodzina i najbliżsi przyjaciele. O całym zdarzeniu dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska.

Pogrzeb Dawida Żukowskiego. Prochy 5-latka zostały złożone w białej urnie

Prochy chłopca złożono w małej białej urnie. Rodzina zdecydowała, by pochować je w najbliższym czasie w Kazachstanie – mówi nam osoba z otoczenia bliskich Dawida

Póki co niewiele wiadomo na temat przebiegu ostatniego pożegnania małego Dawidka. Ze względu na charakter wydarzenia, ciężko również o relacje, jak i zdjęcia z pogrzebu.

Wróćmy do tego jeszcze raz

Był 10 lipca. To wtedy ojciec 5-latka, Paweł Ż., zabrał syna od dziadków i miał odwieźć go do matki do Warszawy. Przed godziną 21 tego samego dnia policjanci dostali zgłoszenie, że mężczyzna popełnił samobójstwo, podczas gdy ślad po chłopcu zaginął. Poszukiwania trwały długimi dniami, aż w końcu doszły do skutku. Ciało Dawidka zostało odnalezione dopiero 22 lipca w południe tuż przy węźle Pruszków w zaroślach nieopodal tamtejszego zbiornika retencyjnego. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że malec zginął w wyniku licznych ran kłutych klatki piersiowej. W minioną sobotę wielu Polaków upamiętniło malca w akcji „Baloniki dla Dawidka”.

Odszedł zdecydowanie za wcześnie [*]

Może Cię zainteresować