×

Pogoda na czerwiec 2021. W Polsce wkrótce nastąpi gwałtowne ocieplenie!

Maj był w tym roku wyjątkowo chłodny i kapryśny. Tymczasem kalendarzowe lato zbliża się wielkimi krokami. Jaka będzie pogoda na czerwiec 2021? Czy możemy się spodziewać ocieplenia? Wiele na to wskazuje!

Pogoda na czerwiec 2021

Według synoptyków IMGW, tegoroczny maj był najchłodniejszym w całym XXI wieku. Aura zdecydowanie nas nie rozpieszczała. Było zimno, pochmurno, deszczowo, a w górach nie brakowało śniegu (na Kasprowym Wierchu pod koniec maja zalegało prawie pół metra śniegu). Temperatury były zdecydowanie poniżej średniej, w nocy często występowały lokalne przymrozki.

Tak upłynęło 31 dni, z niewielkimi wyjątkami. I chociaż długoterminowe prognozy wskazywały, że pod koniec maja do Polski nadciągnie fala upałów (według synoptyków termometry miały wskazywać temperaturę powyżej 40 stopni), ostatecznie nic takiego się nie wydarzyło.

Wszyscy zastanawiają się, czy czerwiec będzie dla nas bardziej łaskawy. Dzisiaj (wtorek 1 czerwca) termometry wskażą 18 st. C na Podkarpaciu do 22 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Portal fanipogody.pl opublikował długoterminową prognozę pogody na czerwiec 2021. Wynika z niej, że już pierwsza połowa miesiąca ma przynieść zdecydowaną poprawę aury. Termometry wreszcie zaczną wskazywać temperatury, przywodzące na myśl lato.

Będzie cieplej

Zgodnie z prognozami, w pierwszej połowie miesiąca temperatura ma wzrastać do 25/28 stopni Celsjusza.

W czerwcu chłód nie powinien być tak odczuwalny jak w maju, gdyż w zasięgu wyżu masa zalegająca przez wiele dni będzie wygrzewać się na kontynencie, mając na uwadze silną operacje słoneczną

– informuje portal fanipogody.pl.

Ale na ocieplenie musimy jeszcze trochę poczekać, ponieważ z początkiem tygodnia do Polski będą napływać chłodne masy powietrza z północy i północnego wschodu Europy. Jednak już przed weekendem możemy liczyć na niewielki progres. Niemal w całym kraju od czwartku temperatura powinna przekraczać 18 stopni, a gdzieniegdzie termometry wskażą 22 stopnie Celsjusza. Mimo wszystko z planami na długi weekend warto się wstrzymać, bo na piątek, sobotę i niedzielę synoptycy przewidują silne opady deszczu oraz burze. Miejscami może nawet spaść grad.

Drugi tydzień czerwca powinien być dla nas zdecydowanie łaskawszy. Temperatury wzrosną, ale nie na tyle, by obawiać się ogromnych upałów. Na termometrach zobaczymy do 24-29 stopni Celsjusza. Wiele wskazuje na to, że i w czerwcu temperatury nadal będą poniżej normy.

Stęsknieni za prawdziwie letnią aurą będą musieli na nią jeszcze poczekać. Tylko jak długo…?

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij