×

Pogoda na 26 lipca 2022. IMGW wydało ostrzeżenia dla 7 województw!

Wszystko co piękne kiedyś się kończy. Po upalnym poniedziałku pogoda na 26 lipca 2022 jest znacznie mniej optymistyczna. Nad Polskę od zachodu nadciągają niebezpieczne burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenie dla 7 województw!

Pogoda na 26 lipca 2022

Nad Szwecję, Norwegię, Danię aż po Włochy będzie rozciągał się obszar niskiego ciśnienia i strefa frontu atmosferycznego. W jego zasięgu znajdzie się również część Polski.

Na wschodzie kraju pozostanie bardzo gorące powietrze zwrotnikowe, nad zachodnią napłynie chłodniejsza polarna morska masa powietrza

– informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

We wtorek możemy spodziewać się miejscami przelotnego deszczu. Najgorzej będzie we wschodniej i południowo-wschodniej części kraju, gdzie pojawią się również burze. Burze, którym mogą towarzyszyć opady gradu.

Wiatr wiejący z południa oraz południowego-zachodu będzie słaby i umiarkowany. Nieco mocniej powieje nad morzem (w porywach do 60 km/h) i w czasie burz (nawet do 75 km/h). Temperatura maksymalna wyniesie 32 st. Celsjusza na południowym wschodzie. Najchłodniej będzie nad morzem i w kotlinach górskich, gdzie termometry pokażą od 19 do 21 kresek.

Wieczorem temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. Celsjusza na północy, zachodzie i w kotlinach górskich do 15-16 st. Celsjusza na południu oraz nad morzem. Wiatr wiejący z kierunku północno-zachodniego i zachodniego będzie słaby i umiarkowany. W czasie burz wieczorem porywy wiatru mogą sięgać do 65 km/h.

26 lipca 2022 – burze z gradem. Gdzie? Ostrzeżenia IMGW dla siedmiu województw

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali na wtorek 26 lipca 2022 r. ostrzeżenia I stopnia przed burzami z gradem.

Alerty obowiązują w województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim oraz w południowych powiatach województwa mazowieckiego (powiaty garwoliński, kozienicki, białobrzeski, przysuski, szydłowiecki, radomski, lipski, zwoleński oraz Radom) i południowych powiatach województwa łódzkiego (tomaszowski, opoczyński, piotrkowski, bełchatowski, pajęczański, radomszczański oraz Piotrków Trybunalski).

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę, lokalnie do 80 kilometrów na godzinę. Miejscami grad

– czytamy w komunikacie IMGW.

Źródła: wiadomosci.wp.pl, wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: fot. Kerstin Joensson (zdj. ilustrujące) (miniatura wpisu), Meteoblue

Może Cię zainteresować