×

Podpalił włosy 13-letniej koleżance z klasy. Gdy stanęła w płomieniach, dzieci zaczęły się śmiać!

Niestety, istnieją dzieci, które potrafią być okrutne dla swoich kolegów z klasy. Biorąc pod uwagę, że młodzi ludzie nie posiadają zbyt dużego doświadczenia w prawdziwym świecie, często nie potrafią pojmować wydarzeń w dojrzały sposób. Niektóre dzieci uwielbiają wyróżniać się na tle innych i dlatego na oczach rówieśników robią rzeczy, które nie zawsze należą do najmądrzejszych i najmilszych.

Początek prześladowania

Zaczęło się dwa lata temu. Koleżanka z klasy złamała Nevaeh Robinson kciuk, kiedy dziewczynka miała 11 lat. Jej rodzice zdecydowali o przeniesieniu poszkodowanej do innej szkoły. Mimo to, dziecko nadal zmaga się z trudnościami ze strony rówieśników. Problemy z poprzedniej szkoły wracają do niej jak bumerang.

Podpalone włosy

Był ranek, gdy Nevaeh jak zawsze czekała na autobus. Jedno z dzieci, które razem z nią stało na przystanku, wyjęło zapalniczkę i podpaliło jej włosy. Gdy włosy Nevaeh stanęły w ogniu, dziewczynka spanikowała.

Zamiast próbować pomóc, dzieci obecne w pobliżu tylko się śmiały.

Nevaeh zorientowała się, że ​​istnieje ryzyko, że ​​umrze, jeśli ogień nie zostanie w porę ugaszony. Jej włosy szybko zajęły się ogniem i doszczętnie spaliły.

Skąd się bierze agresja w dzieciach?

Przemoc i agresja wśród uczniów może mieć wiele przyczyn. Dzieci poprzez przemoc odreagowują stres, frustrację, konflikty rodzinne czy szkolne niepowodzenia. Niekiedy bywa sposobem na zwrócenie na siebie uwagi. Bardzo często dzieci agresywne cechuje nadpobudliwość spowodowana ADHD lub zaburzeniami integracji sensorycznej. Czasami agresja jest skutkiem trudnych wydarzeń z życia dziecka np. śmierci kogoś bliskiego czy rozwodu rodziców. Istnieje wiele powodów przemocy szkolnej, podobnie jak można wyróżnić wiele typów agresji.

Jaki był powód zdarzenia?

Po ugaszeniu ognia, dziewczynka musiała nosić nakrycie głowy, aby chronić skórę głowy, do momentu aż uzyskała potrzebną pomoc w szpitalu. Jej matka wie, że zdarzenie mogło skończyć się tragedią. Cieszy się, że jej córka wciąż żyje, ale jest zdenerwowana zachowaniem dzieci. Nie poinformowano, co dokładnie spowodowało oba z wymienionych aktów agresji skierowanych na dziewczynkę. Trudno uwierzyć, że w obu sytuacjach wyłącznie pech sprawił, że akurat Nevaeh stała się ofiarą. 

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Freepik.com, YouTube.com

Może Cię zainteresować