×

Kobieta weszła wprost pod nadjeżdżający tramwaj. Nie miała szans na przeżycie

Tragiczny wypadek we Wrocławiu. W minioną niedzielę w centralnej części miasta pod kołami tramwaju zginęła kobieta. Sprawę bada policja.

Pod kołami tramwaju zginęła kobieta

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj około godziny 18:30 na placu Staszica w centrum Wrocławia. Kobieta weszła wprost pod nadjeżdżający tramwaj linii 0P jadący w stronę Nadodrza. Komisja wypadkowa oraz prokurator analizują szczegóły tragedii, podczas gdy okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają służby. Próbują ustalić m.in., czy kobieta dobiegała do tramwaju czy może weszła przed czoło pojazdu na torowisko.

Kobieta znalazła się pod kołami tramwaju, jadącego z placu Staszica w stronę Nadodrza. Poniosła śmierć na miejscu. Wciąż pracują tam służby, policjanci, prokurator i ustalają okoliczności oraz przebieg tego wypadku. Trudno na razie ocenić, kto zawinił i jak doszło do tej tragedii – powiedział policjant

Wydobycie ciała spod kół tramwaju umożliwił dopiero specjalny dźwig.

Pod kołami tramwaju zginęła kobieta
Google Street View

Objazd

Jak poinformowało wrocławskie MPK, po tragicznym wypadku tramwaje linii 0P i 0L skierowano objazdem ul. Chrobrego, Łokietka i Drobnera. Ruch wrócił do normy około godziny 20:00.

To niejedyny wypadek z udziałem tramwaju w ostatnim czasie

W ostatnim czasie wypadków z udziałem tramwajów było więcej. Tego samego dnia około godziny 15:30 pod tramwaj linii 7 wszedł 20-latek, który postanowił przejść na czerwonym świetle.

Do wypadku z udziałem wrocławskiego tramwaju doszło także w zeszły piątek. 30-letni mężczyzna jechał na elektrycznej hulajnodze i wjechał w tramwaj. Został ranny, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Niektórzy mieli nieco więcej szczęścia, choć było o włos od tragedii. Kobieta z dwójką dzieci wtargnęła na przejście przy alei Piastów w Szczecinie na czerwonym świetle. Wszystko przez to, że byli wpatrzeni w ekrany swoich telefonów. W tym samym momencie nadjechał tramwaj. Gdyby nie błyskawiczna reakcja motorniczego w postaci ostrego hamulca i dzwonka prawdopodobnie cała trójka zginęłaby na miejscu.

Pod kołami tramwaju zginęła kobieta
Youtube

_______________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Może Cię zainteresować