×

Plażowicz uderzył ratownika wodnego. Nie ujdzie mu to na sucho!

Plażowicz uderzył ratownika wodnego. Krzyczał do niego, by zrobił sobie dzieci i go nie pouczał. Te bulwersujące sceny rozegrały się na zachodniopomorskim kąpielisku w Cieszynie. Nagranie, na którym uchwycono awanturę, trafiło do sieci, a sprawa do sądu. Cwanemu osiłkowi nie ujdzie to na sucho!

Plażowicz uderzył ratownika wodnego. Jest nagranie

Do tego bulwersującego zdarzenia doszło na zachodniopomorskim kąpielisku w Cieszynie. Gdy ratownik wodny poprosił plażowicza o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa, spotkał się z agresją. Sporej postury mężczyzna bardzo się zirytował otrzymanym pouczeniem. Opluł ratownika, a potem uderzył go ręką w głowę. Na koniec obrzucił go wulgaryzmami, wykrzykując:

Zrób sobie dzieci, a mnie nie pouczaj!

Powodem wybuchu złości u osiłka było zwrócenie mu uwagi, by nie łamał regulaminu kąpieliska. Z informacji, które przekazał portal ostrow24.tv wynika, że ratownik pochodzący z Wielkopolski powiedział mężczyźnie, że powinien mieć nałożony kapok, jeśli chce skorzystać z urządzeń dmuchanych na wodzie.

Niestety takie akcje na kąpieliskach i plażach także się zdarzają. Praca ratownika wodnego zawsze niesie ze sobą dużą odpowiedzialność i jest obarczona stresem. Dbanie o bezpieczeństwo, zdrowie i życie osób przebywających nad wodą to główne zadania ratowników WOPR. Działalność profilaktyczna, edukacyjna, prewencja mająca na celu zminimalizowanie nieszczęśliwych wypadków czy utonięć to klucz do bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Niestety zwracanie uwagi i wielokrotne ostrzeżenia o zachowaniu się zgodnie z normami społecznymi czy przepisami kończą się w taki sposób

– czytamy na profilu facebookowym wodniaków z powiatu drawskiego.

Ratownicy WOPR przypominają też, że „w myśl ustawy ratownik pełniący dyżur na kąpielisku jest funkcjonariuszem publicznym wykonującym swoje obowiązki”.

Nagranie z awanturującym się plażowiczem trafiło do mediów społecznościowych. Opublikowali je również ratownicy z powiatu drawskiego. Ostrzegamy, że film zawiera wulgaryzmy oraz akt przemocy.

Sprawa trafiła do sądu. Awanturnik zapłaci za podniesienie ręki na ratownika

Ratownik WOPR, pełniący dyżur na zachodniopomorskim kąpielisku w Cieszynie i wzorowo wypełniający swoje obowiązku na szczęście nie dał się sprowokować. Po ataku przez osiłka, którego najwyraźniej za bardzo przypiekło słońce, oddalił się z pomostu i powiadomił odpowiednie służby. Sprawa trafiła do sądu, a agresora ukarano.

Sprawca za atak na ratownika na dyżurze otrzymał 3 600 zł grzywny oraz 1 000 zł zadośćuczynienia dla pokrzywdzonego ratownika. Czy to wystarczająca i adekwatna kara?

– przekazano na profilu WOPR Powiatu Drawskiego.

Wrocławscy ratownicy wyłowili z Odry ciało około 40-letniej kobiety. W szpitalu nagle ożyła!

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować