×

Piotr Żyła zgarnął fortunę za mistrzostwo. Kwota przyprawia o zawrót głowy!

Podczas wczorajszych zmagań w Oberstdorfie, polski skoczek zdobył tytuł mistrza świata. Ale to nie wszystko! Za wygraną Piotr Żyła zgarnął fortunę. O jakiej kwocie mowa?

Piotr Żyła zgarnął fortunę

27 lutego, w sobotnie popołudnie Piotr Żyła został mistrzem świata na średniej skoczni w Oberstdorfie. Polak był bezkonkurencyjny w serii pierwszej, w finałowej potwierdził natomiast swoją wyśmienitą dyspozycję. Nic więc dziwnego, że euforia po jego zwycięstwie nadal trwa.

Urodzony w Cieszynie skoczek ma wiele powodów do radości. Zdobył nie tylko zasłużony tytuł „mistrza świata”, ale przy okazji zgarnął też sporą sumę pieniędzy.

Jak podaje serwis SportoweFakty, Piotr Żyła za zwycięstwo otrzyma bowiem aż 28 000 franków szwajcarskich. W przeliczeniu na polską walutę jest to nieco ponad 115 000 złotych.

Sporo zarobił także Dawid Kubacki, który zajmując 5. miejsce wzbogacił się o 4 200 franków, co daje ponad 17 tys. zł.

Tajemnica sukcesu

Polski skoczek po wywalczeniu złotego medalu dosłownie oszalał z radości – krzyczał, skakał, śmiał się. Jak powiedział w rozmowie z dziennikarzem Onetu:

Fajne uczucie. Tak, jakbym był na bani, a nie piłem. Jestem w niesamowitym stanie.

Żyła udzielił też wywiadu dla Eurosportu, w którym wyraził swoje ogromne szczęście. To właśnie podczas tej rozmowy zdradził tajemnicę swojego niecodziennego wyczynu:

Przygotowałem się najlepiej jak potrafię. Jednak umiem się przygotować, taki stary jestem, a umiem przygotować się jeszcze. Nażłopałem się Frugo, a mówiłem, że tam trochę kofeiny jest. A potem byłem już jak ta wiewiórka.

Nieco później na jego Instagramie pojawił się filmik, w którym skoczek zareklamował napój, który „pomógł mu” wygrać zawody. Jak słyszymy w nagraniu:

Ja nie potrzebuję skrzydeł, żeby latać. Wystarczy mi Frugo. No to Fruuuugo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

To kolejny wielki sukces Piotra Żyły. W 2017 roku skoczek wywalczył bowiem brązowy medal mistrzostw świata w Lahti. Jednak wczorajsza wygrana jest zdecydowanie największą w jego karierze sportowej.

Źródła: sportowefakty.wp.pl, www.o2.pl, lelum.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij