×

Obrzydliwe oskarżenia pod adresem Jurka Owsiaka! Chodzi o potężną sumę pieniędzy

Dyskusje i kłótnie na temat WOŚP, a raczej twarzy akcji – Jerzego Owsiaka, można by już uznać za coroczną tradycję, taką samą jak spór o fajerwerki w Sylwestra. Wygląda na to, że w tym roku nie będzie inaczej. Znany bloger oskarża Owsiaka i ujawnia szokujące ustalenia.

Czy Owsiak odeprze zarzuty?

Znany bloger oskarża Owsiaka

Ten wpis na Twitterze wywołał prawdziwą burzę.

Chodzi o wpis popularnego i kontrowersyjnego blogera Matka Kurka, czyli Piotra Wielguckiego. Między nim a Owsiakiem od dawna iskrzy, a nawet można powiedzieć, że toczy się regularna wojna.

Teraz bloger powołuje się na informacje publiczne, które udało mu się pozyskać i przedstawia bardzo poważne zarzuty wobec Jerzego Owsiaka.

Szokujące zarzuty

Według Wielguckiego, Jerzy Owsiak „dzieli się” pieniędzmi swojej fundacji Złoty Melon z zaprzyjaźnionymi firmami, a także bliskimi osobami. Szokujące zarzuty bloger opiera na danych Krajowego Rejestru Sądowego, w którym mają znajdować się dowody na przekręty Owsiaka.

Burza zaczęła się od tego wpisu:

W komentarzy bloger kontynuuje:

To są wszystkie usługi, ile z tego idzie do „rodziny”, nikt poza rodziną nie wie, Owsiak dał się upokorzyć przed sądem, żeby tylko nie pokazać kwitów. W każdym razie w czasie procesu w 2014 roku Złoty Melon miał przychód 10 milionów, teraz ma 25 milionów.

Powrót do przeszłości

Bloger odnosi się do sytuacji sprzed lat, kiedy to między nim a Owsiakiem zaczął się ostry konflikt.

W październiku 2014 r. Jerzy Owsiak zamieścił na portalu kreciola.tv film, w którym nazwał Piotra Wielguckiego „marginesem społecznym”. Oskarżył również blogera o łamanie prawa i ukrywanie swoich dochodów. Sprawa trafiła do sądu. Owsiak przegrał i musiał przeprosić Wielguckiego. Jednak to nie rozwiązało problemu.
Czy nowe oskarżenie, które pada ze strony blogera, opiera się wyłącznie na wzajemnej niechęci, albo raczej nienawiści obu panów?

Wygląda na to, że tym razem nie są to jedynie plotki. Złoty Melon jest spółką, w której Fundacja WOŚP posiada 100% udziałów. Według blogera, Złoty Melon to jedynie:

(…) słup, zwykła „fakturownia” i dystrybutor kasy.

Czy Jerzy Owsiak odniesie się do zarzutów?

Bohater kontrowersyjny

Wbrew pozorom, jeśli chodzi o sposób wypowiedzi i nonfkonformizm, panów stojących po przeciwnych stronach barykady, sporo łączy.
Wielgucki pisze dla portalu kontrowersje.net i nie przebiera w słowach. Podobnie jak Owsiak, wokół którego kontrowersje narastają od lat.

Polska dzieli się na dwa obozy – zwolenników i przeciwników Owsiaka. Dyskusja między nimi przybiera na sile, gdy zbliża się coroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tym razem, oskarżenia Wielguckiego brzmią bardzo poważnie, ale czy wpłyną w jakiś sposób na WOŚP i szczodrość ludzi?

O Jerzym Owsiaku mówi się, że zrobił dla polskiej medycyny więcej, niż politycy. Niezależnie od tego, czy ktoś darzy go sympatią, faktem jest, że zrobił wiele dobrego, a jego inicjatywy przez lata dawały przykład kolejnym pokoleniom Polaków.

Był prezesem WOŚP od 1993 roku. Od początku swojego istnienia zebrała już ponad miliard złotych na pomoc służbie zdrowia. To oznacza ogromną liczbę specjalistycznych aparatów medycznych, inkubatorów, łóżek, a także ratujących życie technologii.

Czy z takimi danymi można dyskutować?

Miejmy nadzieję, że niebawem pojawi się oficjalne oświadczenie WOŚP, które rozwieje wszelkie wątpliwości.

Fotografie: Facebook.com, Twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować