×

Piotr Kraśko żegna Kamila Durczoka. „Może jeszcze kiedyś razem zagramy”

Piotr Kraśko żegna Kamila Durczoka. W poruszających słowach zareagował na wiadomość o śmierci swojego redakcyjnego kolegi. „Może jeszcze kiedyś zagramy” – napisał Kraśko.

Bulwersujący materiał TVN-u

Podobno o zmarłych mówi się dobrze albo wcale. Niestety nie wszyscy o tym pamiętają. Po śmierci Kamila Durczoka „Fakty” TVN wyemitowały specjalny materiał, poświęcony dziennikarzowi, który kiedyś współtworzył program. Wspomniano dorobek zmarłego dziennikarza. Wymieniono jego osiągnięcia, których nie brakowało podczas dziewięciu lat w TVN i kilkunastu lat pracy w TVP, Polskim Radiu i Polsacie.

Miał własny styl, doświadczenie i pewność siebie. Prowadził programy informacyjne, autorskie wywiady, prezydenckie i parlamentarne debaty

– zaczął Grzegorz Kajdanowicz.

Był laureatem wielu nagród: Dziennikarza Roku, Wiktora czy Złotej Telekamery. W TVN najbliżej wielkich wydarzeń. Był Afganistan w ogniu i specjalne wydania

– wymieniano.

Ale po wymienieniu osiągnięć, przyszła pora na wyliczanie… grzechów Kamila Durczoka.

Były też poważne zarzuty, które skutkowały załamaniem kariery i rozstaniem z TVN w 2015 r. Raport wewnętrznej komisji potwierdził oskarżenia dotyczące mobbingu i wykorzystania seksualnego.

Następnie pokazano fragment wywiadu, w którym zmarły dziennikarz opowiadał m.in. o swoich nałogach.

Piotr Kraśko żegna Kamila Durczoka

Jednym z dziennikarzy, który przez wiele lat współpracował z Kamilem Durczokiem, jest Piotr Kraśko. Obaj zaczynali dziennikarską karierę w podobnym czasie. Teraz Kraśko w poruszających słowach pożegnał zmarłego kolegę.

Choć nasza znajomość była głównie zawodowa, zdarzało nam się spotykać także prywatnie. Najbardziej pamiętam dziś te momenty, kiedy graliśmy razem w piłkę. Może jeszcze kiedyś razem zagramy, w zupełnie innym miejscu.

– powiedział Kraśko w rozmowie z Wirtualną Polską.

Kraśko pominął tematy, które wielu porusza. Nie mówił o nałogach, przewinieniach, upadkach. Podkreślił za to ogromny profesjonalizm swojego zmarłego kolegi.

Gdybym miał go dziś określić w kilku słowach, powiedziałbym przede wszystkim, że był to niebywały, fantastyczny dziennikarz z ogromną charyzmą.

– zaznaczył Piotr Kraśko.

Dziennikarz dodał też piękny post na Instagramie.

Do zobaczenia Kamil… Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś zagramy… Na innym boisku, w innym miejscu, ale do zobaczenia

– napisał.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Piotr Kraśko (@p_krasko)

Przypomnijmy – Kamil Durczok zmarł 16 listopada o godz. 4.23 w wieku 53 lat. Powodem śmierci było zaostrzenie przewlekłej choroby i zatrzymanie krążenia. Dziennikarz do końca walczył ze słabościami i próbował naprawiać swoje błędy z przeszłości.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij