×

Pogrzeb Kamila Durczoka. Znamy datę i miejsce ostatniego pożegnania dziennikarza

Pogrzeb Kamila Durczoka odbędzie się wyjątkowo szybko. Do wiadomości publicznej podano szczegółowe informacje na temat miejsca i terminu pochówku kontrowersyjnego dziennikarza. Z pewnością na cmentarzu pojawią się tłumy ludzi, którzy przez lata oglądali Durczoka na ekranach telewizorów.

Zagmatwane losy

Informacja o odejściu Kamila Durczoka była wielkim szokiem dla wszystkich Polaków. Wczoraj nad ranem w wieku zaledwie 53 lat zmarł były szef „Faktów”. Dziennikarz i prezenter w przeszłości miewał rozmaite problemy zdrowotne. W 2003 roku przeszedł białaczkę. Niestety w późniejszych latach popadł w alkoholizm, który z kolei, przyczynił się do rozwoju depresji. 16 listopada Kamil Durczok doznał krwotoku wewnętrznego, który był skutkiem zaostrzenia przewlekłej choroby. Zmarł o 4.23 w wyniku zatrzymania krążenia.

Na przestrzeni ostatnich lat Kamil Durczok bardzo pogubił się w życiu. W 2015 roku stracił pracę po tym, jak został oskarżony o mobbing. Cztery lata później będąc w stanie upojenia alkoholowego, spowodował niezwykle groźny wypadek samochodowy. Prowadził wówczas samochód, mając we krwi aż 2,5 promila alkoholu. Wkrótce wyszło na jaw, że dziennikarz ma na swoim koncie znacznie poważniejsze przewinienia. Został oskarżony o podrobienie weksla i dokumentów towarzyszących zabezpieczeniu kredytu hipotecznego na kwotę 3 mln zł, z sierpnia 2008 roku. Za to przestępstwo Durczokowi groziło nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Niedawno wyszło na jaw, że dziennikarz w okrutny sposób traktował Marka Sekielskiego, będącego jednym z jego współpracowników. W szczerym wywiadzie producent telewizyjny wyznał, że to właśnie Kamil Durczok doprowadził go do załamania, które z kolei stało się początkiem choroby alkoholowej.

Pogrzeb Kamila Durczoka

Kamil Durczok przyszedł na świat 6 marca 1968 roku. Miał brata Dominika. Z małżeństwa z Marianną Dufek doczekał się syna o takim samym imieniu. Miał także uwielbianego przez siebie psa, Dymitra. Kariera Kamila Durczoka miała swój początek w radiu, jednak to za sprawą telewizji dziennikarz zyskał szerszą sławę. Pracował dla stacji TVP, TVN oraz Polsat News. Przez długie lata był szefem „Faktów”, w których pełnił funkcję redaktora naczelnego oraz głównego prowadzącego program informacyjny. Po zwolnieniu założył portal silesion.pl. Później prowadził w Polsat News program pt: „Brutalna prawda, Durczok ujawnia”, a następnie „Durczokracja”.

Miał na swoim koncie wiele, prestiżowych nagród branżowych. Otrzymał tytuł dziennikarza roku według Grand Press, Wiktora oraz Złotą Telekamerę. Napisał także książkę „Wygrać życie”, w której opowiedział o swojej długiej walce z chorobą nowotworową. Jakiś czas później, w 2016 roku ukazało się jego kolejne dzieło zatytułowane „Przerwa w emisji”. Na kartach tej publikacji Durczok opisał jak wygląda praca w polskich mediach.

W 2020 roku, gdy postawiono mu poważne zarzuty związane z malwersacjami finansowymi, Kamil Durczok stwierdził, że jest alkoholikiem i zmaga się z depresją. W maju tego roku poinformował, że trafił do szpitala. Jego stan był na tyle poważny, że lekarze musieli mu przetaczać krew.  Zmarł 16 listopada w wyniku zatrzymania krążenia.

W aplikacji „Durczokracja” pojawiła się informacja, że pogrzeb dziennikarza odbędzie się 19 listopada o godzinie 9:00 w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie.

Fotografie: Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij