×

Pioruny zabiły gości weselnych. Burza zaskoczyła ich podczas przyjęcia

Pioruny zabiły gości weselnych. 17 osób zginęło, a 14 zostało rannych podczas burzy, która zaskoczyła uczestników przyjęcia. Obrażeń doznał także pan młody. Jego żona uniknęła spotkania z żywiołem, ponieważ nie uczestniczyła we własnej imprezie.

Niespodziewany atak żywiołu

Wakacje to okres, w którym wszyscy jesteśmy najbardziej narażeni na ekstremalne zjawiska pogodowe. Pomimo prowadzonej od lat edukacji, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia, jakie dla zdrowia i życia stwarzają wyładowania atmosferyczne. Ludzie ignorują zalecenia, aby nie wychodzić z budynków czy nie przebywać w wodzie w czasie burzy. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w Polsce każdego roku na skutek porażenia piorunem ginie około sześć osób. Z pewnością tych tragedii można by uniknąć, gdyby ludzie przestrzegali zasad bezpieczeństwa.

Niestety zdarzają się sytuacje, w których zwyczajnie nie da się zastosować do wytycznych. Właśnie tak było w sytuacji uczestników zabawy weselnej, którzy płynęli łodzią do domu panny młodej. Szampańską zabawę niespodziewanie przerwała im burza. Goście weselni znajdowali się na środku rzeki, gdy rozpętała się ulewa, której towarzyszyły silne wyładowania atmosferyczne. Widząc, że sytuacja jest niebezpieczna ludzie robili co w ich mocy, aby jak najszybciej przybić do lądu. Gdy sądzili, że kryzys jest już zażegnany, wydarzyło się coś strasznego.

pioruny zabiły gości weselnych 2
Facebook

Pioruny zabiły gości weselnych

Przerażeni goście weselni zaraz po przybiciu do brzegu, przystąpili do pospiesznego opuszczania łodzi. Byli o krok od ucieczki przed strasznym żywiołem. Niestety właśnie wtedy w grupę wysiadających uderzyło kilka piorunów. 17 osób zginęło na miejscu, a kilkanaście innych zostało rannych. Do tragicznych wydarzeń doszło w okolicy miasta Shibgajn w Bangladeszu.

Jak podaje BBC, już przed pięcioma laty Bangladesz uznał doziemne wyładowania atmosferyczne za klęskę żywiołową. W 2016 roku w maju na skutek porażenia piorunem zginęło ponad 200 osób. 82 z nich zmarły w ciągu jednego dnia. Zdaniem ekspertów przyczyną eskalacji burz z piorunami jest wycinka wysokich drzew, które w przeszłości przyciągały wyładowania atmosferyczne.

W Azji Południowo-Wschodniej trwa obecnie sezon monsunowy, który każdego roku obfituje w intensywne opady deszczu oraz burze z porywistym wiatrem. Monsun z rolnego punktu widzenia ma ogromne znaczenie dla uzupełnienia zasobów wody, ale jest także przyczyną występowania kataklizmów.

pioruny zabiły gości weselnych
Twitter
pioruny zabiły gości weselnych 4
Facebook

W maju tego roku media obiegła wieść o śmierci 9-letniego chłopca, który zmarł na skutek rażenia piorunem podczas treningu piłkarskiego.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij