×

Piłkarz padł podczas meczu Danii z Finlandią! Wiadomo, w jakim jest stanie

Piłkarz padł podczas meczu Danii z Finlandią. Dopiero co ruszyło Euro 2020, a już docierają do nas tragiczne wiadomości i zupełnie nie chodzi o wynik rozgrywek piłkarskich. Duńczyk Christian Eriksen nagle stracił przytomność i konieczna była jego reanimacja.

Piłkarz padł podczas meczu Danii z Finlandią

Dzisiaj podczas spotkania piłkarskiego Danii i Finlandii doszło do dramatycznego zdarzenia na murawie. Podczas meczu lider piłkarskiej reprezentacji Danii stracił przytomność. 29-letni Christian Eriksen był reanimowany na boisku. Następnie akcję ratowniczą przeprowadzono poza murawą.

Piłkarz tuż przed końcem pierwszej połowy nagle upadł i już nie wstał. Szybko pojawiły się przy nim służby medyczne. Jak się okazało, duński zawodnik dostał ataku serca, dlatego rozpoczęła się dramatyczna walka o jego życie.

W jakim stanie jest Christian Eriksen?

Przerażeni Duńczycy utworzyli szpaler wokół nieprzytomnego Eriksena. Modlili się, by akcja ratunkowa zakończyła się pomyślnie. Po kilku minutach reanimacji na boisku, piłkarz został zniesiony na noszach z murawy, a mecz przerwany.

Według informacji duńskiej telewizji DR1, funkcje życiowe piłkarza zostały już przywrócone. Eriksen odzyskał przytomność.

Ponadto, w studiu TVP2 również potwierdzono informację o tym, że 29-letni Christian Eriksen żyje. Pokazano nawet zdjęcie, na którym piłkarz ma uniesioną głowę, a na twarzy maseczkę z tlenem.

Źródła: sport.radiozet.pl, www.o2.pl, sport.tvp.pl

Może Cię zainteresować

zamknij