×

Pijany 13-latek jechał autobusem w Warszawie! „Z trudem stał o własnych siłach”

Kierowca był w szoku i musiał interweniować, gdy zobaczył że pijany 13-latek jechał autobusem. Na miejscu byli funkcjonariusze, którzy zabrali małoletniego.

Pijany 13-latek jechał autobusem

We wtorek około godziny 20:00 jeden z autobusów zatrzymał się na swoim ostatnim przystanku i kierowca wyprowadził z niego pijanego nastolatka. W okolicy przebywali strażnicy miejscy, którzy patrolowali okolice pętli autobusowej przy ulicy Płowieckiej. Widząc chwiejącego się małolata, podjęli interwencję.

Okazało się, że chłopak ma tylko 13 lat! Nie był świadomy ani gdzie się znajduje ani z kim dokładnie spożywał alkohol. Najpewniej próbował wrócić do domu.

O interwencji służb poinformował Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej:

Funkcjonariusze podjęli interwencję. Chłopak z trudem stał o własnych siłach, czuć było od niego alkohol. Nie umiał powiedzieć, gdzie się znajduje. Pamiętał tylko, że alkohol pił z jakimś kolegą na Grochowie

Na miejsce został wezwany patrol policji. Jak potwierdziła Katarzyna Puszczyk z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, „pijany 13-latek jechał autobusem”.

Rodzice odpowiedzą za wybryk syna?

13-latek został przekazany rodzicom przez policjantów. Obecnie sprawą zajmuje się policyjny referat ds. nieletnich oraz Sąd Rodzinny i Nieletnich. Nie jest wiadome, w jaki sposób chłopak otrzymał alkohol ani czy rodzice wiedzieli o tym, że go spożywa.

Ustawa z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi zabrania sprzedaży i podawania napojów alkoholowych:

  1.  osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości;
  2. osobom do lat 18; a także w przypadku wątpliwości co do pełnoletności nabywcy sprzedający lub podający napoje alkoholowe uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy.
  3.  na kredyt lub pod zastaw.

Za złamanie tych przepisów grozi kara grzywny oraz więzienia, dodatkowo sprzedawca traci koncesję na sprzedaż alkoholu w swoim lokalu

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: metrowarszawa.gazeta.pl, wawainfo.pl, zyciestolicy.com.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij