×

Pijana matka spała na trawniku. Przyglądała się jej dwójka zdezorientowanych dzieci

Do wyjątkowo przykrej sytuacji doszło w miejscowości Kłodzka w województwie dolnośląskim. To właśnie tam przechodnie zauważyli leżącą na trawniku, nieprzytomną kobietę. Widok był tym bardziej poruszający zważywszy na fakt, że tuż obok niej stało dwoje bezradnych dzieci. Szybko okazało, że była to ich matka.

Rodzice byli kompletnie pijani

Informacja o całym zdarzeniu dotarła do policji. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, natychmiast wyczuli od leżącej kobiety woń alkoholu. Próbowali ją dobudzić jednak bez skutku. W końcu udało im się przebadać „poszkodowaną” alkomatem. Okazało się, że ma 2 promile alkoholu. Chwilę później na miejsce zdarzenia dołączył ojciec dzieci, który prawdopodobnie szukał swojej „zaginionej” drugiej połówki. Mężczyźnie również było daleko do trzeźwości. Kiedy został przebadany alkomatem, wydmuchał 1,8 promila.

Konsekwencje

Nieletni w wieku 10 i 14 lat trafili pod opiekę cioci. O wszystkim powiadomiono sąd rodzinny – podkreśla rzeczniczka

Przyszłość nieodpowiedzialnych rodziców póki co nie jest znana. Dochodzenia w całej sprawie wciąż są prowadzone. Wiadomo jednak, że jeśli okaże się, że oboje swoim zachowaniem mogli narazić zdrowie, a nawet życie pociech, grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności

Może Cię zainteresować

zamknij