×

Pierwszy Łukasz z „M jak Miłość”. Jak bardzo zmienił się wygląd młodego aktora?

Pierwszy Łukasz z „M jak Miłość”. Serial jest na antenie TVP2 już od ponad 20 lat. Dokładnie 25 sierpnia 2000 roku padł pierwszy klaps na planie. W tym czasie obsada popularnej produkcji niejednokrotnie ulegała zmianom. Najlepiej widać to na przykładzie postaci Łukasza Wojciechowskiego, którego grało aż trzech różnych aktorów.

Pierwszy Łukasz z „M jak miłość”

Na początku emisji serialu w postać Łukasza Wojciechowskiego, czyli syna Marty Mostowiak (Dominika Ostałowska) wcielał się Franciszek Przybylski. Aktor występował w „M jak Miłość” w latach 2000-2006.

W późniejszym czasie rola Łukasza przypadła Adrianowi Żuchewiczowi. Z kolei od 2019 roku, to syn Janusza Józefowicza, Jakub Józefowicz wcielił się w postać Łukasza.

Z pewnością, wielu fanów serialu nie pamięta już aktora grającego Łukasza w pierwszych latach emisji „M jak Miłość”. Franek Przybylski w tym roku skończy 29 lat, a jego wygląd zmienił się nie do poznania. Syn reżyserki Agnieszki Glińskiej po odejściu z serialu, zaczął występować w innych produkcjach. Pojawił się m.in. w filmach „#wszystkogra” czy „Galerianki”.

Studiował na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Obecnie pracuje jako operator filmowy lub reżyser. W 2017 roku Franciszek wystąpił na 38. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

„M jak Miłość” ma już 20 lat

Serial „M jak Miłość” emitowany jest na antenie Telewizji Polskiej od ponad 20 lat. Jest uważany za najpopularniejszy i najchętniej oglądany program telewizyjny w Polsce.

Rekordową oglądalność zyskał w marcu 2005 roku, kiedy to oglądało go aż 12,6 mln ludzi. Serial nadal jest najpopularniejszym programem telewizyjnym w kraju, a każdy odcinek ogląda ponad 5 mln widzów. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

They said quarantine is the time for self-improvement.

Post udostępniony przez Franek Przybylski (@fransiscop)

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij