×

Pierwsza dama Ukrainy w szpitalu! Trafiła tam, ponieważ jej stan się pogorszył

Pierwsza dama Ukrainy w szpitalu! Żona prezydenta Zełenskiego ma zdiagnozowany COVID-19. A jeszcze kilka dni temu wszystko wskazywało na to, że w jej przypadku przebieg choroby będzie lekki. Tymczasem koronawirus wywołał u niej obustronne wielosegmentowe zapalenie płuc.

Prezydentowa zakażona koronawirusem

W miniony piątek Ołena Zełenska poinformowała na Facebooku, że zdiagnozowano u niej COVID-19. Mimo iż pierwsza dama ma koronawirusa, ani jej mąż, prezydent Ukrainy ani dzieci nie zakaziły się.

Zełenska początkowo przechodziła zakażenie lekko i była leczona ambulatoryjnie. Jednak pozostawała w izolacji od męża i dzieci, aby nie narażać ich na zakażenie. Jak wyjaśniła wtedy:

Otrzymałam pozytywny wynik testu na koronawirusa. Nieoczekiwana wiadomość. W szczególności, biorąc pod uwagę to, że ja i moja rodzina wciąż stosujemy się do wszystkich zasad – maski, rękawiczki, minimum kontaktów. Od razu powiem, że czuję się dobrze, ale jestem leczona ambulatoryjnie, w odizolowaniu od innych członków rodziny, żeby nie narażać ich na niebezpieczeństwo.

Niestety perfidia wirusa SARS-CoV-2 polega między innymi na jego nieobliczalności. Kiedy tylko pacjent zdąży nabrać nadziei, że mu się akurat poszczęściło i przechodzi COVID-19 bezobjawowo lub bardzo lekko, sytuacja może się dramatycznie pogorszyć. Tak właśnie było z żoną prezydenta Ukrainy.

Pierwsza dama Ukrainy w szpitalu

O nagłym pogorszeniu stanu zdrowia Zełenskiej poinformowało we wtorek biuro prezydenta Ukrainy. Z komunikatu wynika, że prezydentowa wymaga hospitalizacji ze względu na obustronne wielosegmentowe zapalenie płuc o średnio ciężkim przebiegu. Sytuacja nie jest na tyle poważna, by wymagała podłączenia do respiratora.

Jednocześnie biuro prezydenta poinformowało, że u Wołodymyra Zełenskiego i dwojga dzieci pary prezydenckiej zostały  w poniedziałek przeprowadzone testy na obecność koronawirusa i dały one negatywny rezultat.

Źródła: www.wprost.pl, www.popularne.pl
Fotografie: Instagram, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować