×

Książę Karol odetnie Meghan i Harry’ego od królewskich pieniędzy. Stracą fortunę!

Książę Karol zamierza odciąć Meghan Markle i księciowi Harry’emu dopływ środków finansowych z rodziny królewskiej. Kwoty, o których mowa z powodzeniem wystarczyłyby na dostatnie spędzenie całego życia. Czy para żyła przez 1,5 roku w rodzinie królewskiej, aby uzbierać satysfakcjonującą ich sumę?

Pożegnanie z dworem

Meghan Markle i książę Harry w środę, 8 stycznia poinformowali o rezygnacji z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej. W opublikowanym na Instagramie poście ogłosili, że pragną stać się niezależni finansowo, a swoje życie będą dzielić między Wielką Brytanię i Amerykę Północną. Brytyjskie media poinformowały, że w związku z decyzją pary, książę Karol odetnie syna i jego żonę od królewskich pieniędzy. Dotychczas małżeństwo otrzymywało 2 miliony funtów rocznie.

pieniądze Meghan i Harryego
Twitter

Decyzja podjęta przez książęcą parę wywołała bardzo różne reakcje. Część Brytyjczyków uznała, że młodzi monarchowie wybrali najlepszą opcję, inni uważają, że takie zachowanie jest równoznaczne ze zdradą rodziny. Swoją opinią podzielił się również znany, brytyjski dziennikarz, Piers Morgan. W przygotowanym przez siebie, wyczerpującym materiale, mocno skrytykował parę książęcą. Redaktor kpił z królewskich tytułów, podając je w cudzysłowach. Dziennikarz liczy na to, że Meghan Markle i książę Harry wkrótce je stracą. Bardzo prawdopodobne, że tak właśnie się stanie. Książę Karol jest bowiem wstrząśnięty pomysłem na życie, jaki mają jego syn i Meghan. Mówi się, że książę całkowicie odetnie parę od dochodów pałacu królewskiego.

Życie na własny rachunek

Z oświadczenia księżnej i księcia Sussex wynika, że od tej pory będą oni żyli wyłącznie z własnych pieniędzy. Nie wiadomo czy przez określenie „niezależności finansowej” rozumieją pieniądze, które dotychczas otrzymali od Brytyjczyków.

Zamierzamy zrezygnować z pełnienia ważnych ról w ramach rodziny królewskiej i pracować, by stać się niezależni finansowo.

pieniądze Meghan i Harryego 2
Twitter

Książę Karol nie zamierza przeznaczyć dla księcia Harry’ego i jego żony ani funta. W brytyjskich mediach można przeczytać, że:

Książę Karol ma wycofać wsparcie pieniężne dla Harry’ego i Meghan w wysokości 2 milionów funtów rocznie, jeśli zdecydują się całkowicie wycofać z obowiązków królewskich.

Zgodnie z danymi, przedstawionymi przez Pałac Buckingham w roku budżetowym 2018/2019, książę Karol przekazał swoim synom łącznie 4,9 miliona funtów. Nieco mniej niż połowa środków znalazła się na koncie Harry’ego. Fani rodziny królewskiej już teraz zastanawiają się czy para zmieni zdanie. Może się okazać, że „niezależność finansowa” nie będzie dla nich tak łatwa, jak sobie ją wyobrażają. Przyzwyczajeni do życia na wysokim poziomie, mogą mieć problem z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości. W szczególności trudności może napotkać Harry, który od urodzenia żył w luksusie.

Mocne słowa Piersa Morgana

Dziennikarz Piers Morgan wyśmiał deklarację pary na temat niezależności finansowej.

Och, i będą starali się być „finansowo niezależni”. Dopiero kiedy przeczytasz o szczegółach tej „niezależności”, zdasz sobie sprawę, że tak naprawdę oznacza to, że chcą żyć z pieniędzy ojca Harry’ego, od księcia Karola i jego Księstwa Kornwalii, które posiada tylko dzięki prawu bycia spadkobiercą Królowej.

Mężczyzna wyjaśnił zasady prawne, jakie obowiązują rodzinę królewską. Zasugerował, że Meghan i Harry chcą wykorzystać monarchię brytyjską, aby wieść wygodne życie.

Poinformowali nas również, że zamierzają nadal żyć za darmo, kiedy zaszczycą Wielką Brytanię swoją szacowną obecnością w Frogmore Cottage, ich pałacowym domu w Windsor, który został im podarowany przez Królową i który został odnowiony – zgodnie ze specyfikacją koszt dla podatnika to milionów funtów.

pieniądze Meghan i Harryego 3
Twitter

Morgan jest zbulwersowany faktem, że para pomimo rezygnacji z pełnienia obowiązków na dworze, nadal będzie korzystać z pieniędzy Brytyjczyków.

Aha, i oczekują, że nadal będą mieli królewską ochronę, gdziekolwiek zdecydują się mieszkać i podróżować – ogromnym kosztem dla podatnika.

Monarchowie będą pracować?

Trudno sobie wyobrazić, żeby książę Harry lub Meghan Markle zatrudnili się np. w biurze. Możemy się spodziewać, że po odejściu z dworu królewskiego zajmą się promowaniem produktów i zostaną ambasadorami znanych marek. Dzięki popularności, którą zdobyli w czasie spędzonym w rodzinie królewskiej, teraz będą w stanie zarabiać spore pieniądze. Wygląda na to, że Meghan zdecydowała się spędzić na dworze 1,5 roku, aby wypromować swój wizerunek za pieniądze podatników.

Źródła: www.plotek.pl
Fotografie: Twitter,com

Może Cię zainteresować

zamknij